Народний поет Азербайджану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Народний поет Азербайджану
азерб. Xalq şairi
Країна  Азербайджан
Тип почесне звання і званняd
Нагородження
Засновано: 22 травня 1998
Нагороджені:
Q32928664? (0)
Черговість

«Народний поет Азербайджану» (азерб. Xalq şairi) — почесне звання Азербайджанської Республіки, що присвоюється за особливі заслуги в розвитку азербайджанської поезії.

Присвоєння

[ред. | ред. код]

Президент Азербайджанської Республіки присвоює почесне звання за особистою ініціативою, а також за пропозицією Національних зборів і Кабінету міністрів.

Почесне звання присвоюється лише громадянам Азербайджанської Республіки. Згідно з указом почесне звання «Народний поет Азербайджану» не може бути повторно присвоєне одній і тій самій особі.

Відзначена почесним званням особа може бути позбавлена почесного звання у разі:

  1. засудження за тяжкий злочин;
  2. вчинення проступку, що заплямував почесне звання.

Указ про заснування

[ред. | ред. код]

Почесне звання «Народний поет Азербайджану» було засновано указом Президента Азербайджанської Республіки від 22 травня 1998 року поряд з деякими іншими званнями[1][2]:

Почесне звання «Народний поет» присвоюється поетам за видатні заслуги в розвитку азербайджанської поезії, створення високоідейних і цінних, з художньої точки зору, літературних творів, що здобули глибоке визнання народу.


Особи, відзначені почесним званням «Народний поет Азербайджану» Азербайджанської Республіки також отримують посвідчення і нагрудний знак почесного звання Азербайджанської Республіки. Нагрудний знак почесного звання повинен носитися на правому боці грудей.

Народні поети АР

[ред. | ред. код]

*Список не містить всіх людей, що мають звання «Народний поет Азербайджану»

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ОРДЕНА И МЕДАЛИ - Почетные звания (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 25 квітня 2012. Процитовано 12 квітня 2020.
  2. Указ Президента Азербайджанской Республики О почетных званиях Азербайджанской Республики (22 мая 1998) (азерб.). www.azerbaijans.com. Архів оригіналу за 11 квітня 2020. Процитовано 20 вересня 2018.
  3. 709 - "Xalq şairi" fəxri adının verilməsi haqqında. www.e-qanun.az. Архів оригіналу за 12 квітня 2020. Процитовано 19 листопада 2018.
  4. 183 - Q. A. İmamverdiyevə “Azərbaycan Respublikasının xalq şairi” fəxri adının verilməsi haqqında. www.e-qanun.az. Архів оригіналу за 12 квітня 2020. Процитовано 19 листопада 2018.