Нафтифін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Naftifine.svg
Нафтифін
Систематизована назва за IUPAC
(2E)-N-methyl-N-(1-naphthylmethyl)-3-phenylprop-2-en-1-amine
Класифікація
ATC-код D01AE22
PubChem 47641
CAS 65472-88-0
DrugBank
Хімічна структура
Формула C21H21N 
Мол. маса 287,398 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність 4-6%
Метаболізм Печінка
Період напіввиведення 2-3 доби
Екскреція Нирки,фекалії
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ЕКЗОДЕРИЛ,
«Мерк КгаА & Ко. Верк Шпітталь/Сандоз ГМбХ»,Австрія
UA/3960/01/01
14.11.2011-14/11/2016
ЕКЗО-ДЕРМ,
ФК «Здоров'я», м.Харків, Україна
UA/13758/01/01
29.07.2014[1]

Нафтифін — синтетичний протигрибковий препарат, що належить до групи аліламінів для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості[ред. | ред. код]

Нафтифін — синтетичний протигрибковий препарат, що належить до групи аліламінів широкого спектра дії. Препарат має як фунгіцидну дію, так і фунгістатичну, що залежить від виду збудника та концентрації препарату. Механізм дії нафтифіну полягає у інгібуванні синтезу стеролів у клітинах грибків шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази, що приводить до пошкодження клітинних мембран грибків. До препарату чутливі грибки Candida spp.; Cryptococcus neoformans; Microsporum spp.; Trichophyton spp.; Blastomyces dermatitides; Pityrosporum orbiculare; Histoplasma capsulatum; Aspergillus spp. У зв'язку з особливостями фармакодинаміки клінічне значення має активність тільки до збудників дерматомікозів.

Фармакодинаміка[ред. | ред. код]

Нафтифін практично не всмоктується всередину зі шкіри, системна абсорбція препарату складає 4-6%. Нафтифін накопичується в роговому шарі шкіри і створює там високі концентрації. Немає даних за проникнення препарату через плацентарний бар'єр та в грудне молоко. Препарат метаболізується в печінці, виводиться з організму з сечею і калом. Період напіввиведення нафтифіну складає 2-3 доби, немає даних за збільшення цього часу в хворих з печінковою та нирковою недостатністю.

Показання до застосування[ред. | ред. код]

Нафтифін застосовується при оніхомікозі, грибкових інфекціях шкіри (тулуба, стоп, кистей, гомілок), висівковидному лишаї, мікозах шкіри з вторинною бактеріальною інфекцією, а також кандидозі шкіри та зовнішнього слухового проходу.

Побічна дія[ред. | ред. код]

При застосуванні нафтифіну у поодиноких випадках спостерігається сухість шкіри, почервоніння, свербіж та подразнення шкіри.

Протипокази[ред. | ред. код]

Нафтифін протипоказаний при підвищеній чутливості до алліламінів. З обережністю застосовують препарат при вагітності та годуванні грудьми. Немає досвіду застосування нафтифіну в дітей.

Форми випуску[ред. | ред. код]

Нафтифін випускається у вигляді 1% крему для зовнішнього застосування по 15 г., 1% розчину для зовнішнього застосування по 8 мл. та 10 мл. а також 1% спрей для зовнішнього застосування по 8 мл.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]