Нафтове дербі (Дрогобицько-Бориславське дербі)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нафтове дербі або Дрогобицько-Бориславське дербі — це футбольне протистояння між командами з Дрогобича та Борислава, сьогодні дрогобицькою «Галичиною» та бориславським «Нафтовиком».

Дрогобицько-Бориславське дербі
Нафтове дербі
Місто або регіон Дрогобицький район
Суперники

«Галичина»

«Нафтовик»
Перша зустріч Невідомо
Найбільше перемог 3 («Галичина»)
Остання гра «Галичина» 1:4 «Нафтовик» (04.09.22)
Найбільша перемога «Нафтовик» 0:4 «Галичина» (29.08.18)

Історія[ред. | ред. код]

Передумови[ред. | ред. код]

Дрогобич та Борислав — це два сусідніх міста, що застали свій розцвіт у один час, і у обох них цей розцвіт був пов'язаний з нафтою. Коли у Бориславі відрили нафтові родовища, то у Дрогобичі активно почала процвітати нафтопереробна промисловість, яка переробляла бориславську нафту. Дрогобич, будучи на той момент уже старим містом із великою історією, притягував до себе нафтових магнатів, які селилися та інвестували у Дрогобич, а Борислав, який на початок нафтової лихоманки ще був селом, і лише через декілька років отримав статус міста, у той час був місцем проживання суто для робітників та тих, хто не міг позволити собі жити у Дрогобичі. Така історична ситуація призвела до того, що багато дрогобичан дивилася на Борислав, як на колоеію, а деякі бориславчани дивилися на Дрогобич, як на винуватця подальших бід Борислава, адже розташування всієї нафтопереробної промисловості у Дрогобичі і призвело до того, що коли запаси бориславської нафти почали закінчуватися, то Борислав став нікому непотрібен, а дрогобицька промисловість переключилася на долинську нафту, що і було головним рушієм подібних протистоянь.

Історія протистояння[ред. | ред. код]

Учасники, дата, час, результат першого дербі між Дрогобичом та Бориславом невідома, але у обох цих містах футбол був завжди розвинутий, завжди в одному із них була одна або дві команди, а тому, у теорії, це футбольне протистояння може налічувати близько ста років. Але, як правило, дрогобицькі команди були сильніші, виступаючи у вищих лігах, поки бориславські команди були нижчих по класу лігах, а тому часто найкращим дрогобицьким та бориславським командам не вдавалося перетинатися, адже грали у різних лігах.

Першою задокументованою перемогою бориславського «Нафтовика» у дербі був матч на благодійному турнірі «Меморіал Юста», який відбувся 19 червня 2022 року, де на своєму полі господарі перемогли з рахунком 3:2.[1]

Матчі[ред. | ред. код]

[2]

[3]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Юрій Кушлик: "Прийшли кваліфіковані виконавці, які мають підсилити наш склад". Footboom.com (ru-ru). Процитовано 30 липня 2022. 
  2. Нафтовик Борислав vs Галичина Дрогобич (uk-UA). Процитовано 10 вересня 2022. 
  3. “Нафтовик” здобув перемогу у четвертому турі Прем’єр-ліги Львівської області з футболу – Бориславська міська рада (укр.). Процитовано 10 вересня 2022.