Національний парк Ретезат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральна частина Національного парту Ретезат, 2007
Національний парк Ретезат. Гори Ретезат.
Національний парк Ретезат. Льодовикові озера.

Національний парк Ретезат — природоохоронний об'єкт Румунії, який є історично першим національним парком країни і охороняється законом з 1935 року.

Характеристики і опис національного парту Ретезат[ред. | ред. код]

Загальна площа парку — 38 047 га, з яких 1800 га — територія з найвищим рівнем захисту. За програмою ЮНЕСКО «Людина і Біосфера» включений в міжнародну мережу біосферних заповідників.

Розташований в однойменному гірському масиві Південних Карпат, на південному-заході Румунії у Гацегському краї. Перепади висот від 800 до 2500 метрів. Присутня велика кількість (понад 100) глибоких льодовикових озер, з-поміж яких 40 великого чи середнього розміру. Є також 18 малих постійних озер і 40 дуже малих, так званих сезонних озер, які зникають влітку.

Тваринний і рослинний світ[ред. | ред. код]

Флора парку нараховує понад 1190 видів, з них — понад 90 ендемічних, які не зустрічаються більше ніде у світі. Тут водяться ведмеді, вовки, рисі, чорні кози, олені, кабани. Є 185 видів птахів.

Місце серед національних парків світу[ред. | ред. код]

За версією організації «New7Wonders», яка провела 2009 року інтернет-голосування серед більше 350 мільйонів кореспондентів у двох турах, Національний парк Ретезат вийшов до півфіналу Всесвітнього конкурсу «Сім нових чудес природи». Вважається 10-м в групі найгарніших у світі національних природних парків.

Інтернет-джерела[ред. | ред. код]