Носоглотка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Носоглотка — Nasopharynx

Носоглотка, носогорло[1], носова частина глотки (pars nasalis pharyngis) — відділ дихальних шляхів, верхня частина глотки, розташована позаду порожнини носа, що сполучається з нею за допомогою хоан і умовно відмежована від ротової частини глотки площиною, у якій лежить тверде піднебіння.

Носоглотка має 4 отвори: 2 хоани та 2 отвори слухових труб на латеральних стінках носоглотки (біля них розташовані трубні мигдалики). На задній стінці носоглотки розташований непарний глотковий мигдалик. Носоглотка є органом дихання, з неї повітря надходить до глотки. У її стінці розташовані скупчення лімфоїдної тканини — мигдалики, які захищають організм від бактерій і вірусів, що вдихаються разом із повітрям. Носоглотка знаходиться над гортанню та під носовою порожниною.

У носоглотці є дуже велике скупчення лімфатичних тканин: 2 піднебінних мигдалики, 2 трубні, 2 глоткові та язичний мигдалик.

Носоглотка — це шлях повітря від носової порожнини до глотки.

  1. Шегедин, М. Б. et al. (2011). Медсестринство в оториноларингології: Навчальний посібник (українською). Нова книга. ISBN 978-966-382-334-8.