Нікій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нікій
Народився 5 століття до н. е.
Афіни
Помер 413 до н. е.
Сиракуза, Стародавній Рим
Країна Стародавні Афіни
Діяльність політик, військовослужбовець
Знання мов давньогрецька
Учасник Battle of Assinaros riverd
Посада стратег
Військове звання стратег
Брати, сестри Eucratesd
Діти Niceratusd

Нікій (близько 469 до н. е., Аттика — 413 до н. е., Сиракузи) — афінський державний діяч, стратег, багатий рабовласник.[1]

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив зі знатного та заможного афінського роду. Син Нікерата. Уславився як політик та військовик ще в період урядування Перикла. Після смерті Перикла очолив помірно-демократичну течію, яка виступала за припинення Пелопоннесской війни. Його славі військовика зашкодило те, що Клеона, за його ж пропозицією, було призначено керівником походу проти Сфактерії і, всупереч сподіванням, він провів його успішно у 425 році до н. е.

Ім'ям Нікія названо мир, укладений між Делосським та Пелопоннеським союзами у 421 до н. е.

Як стратег керував успішними військовими операціями в 427—421 рр. (проти о. Міноя — 427 рік до н. е., Мегари, Мелосу 426 рік до н. е., Беотії, Коринфу, Кифери та на Халкідікі). У 415 до н. е. після поновлення війни за рішенням народних зборів Нікій очолив військову експедицію Афін у Сицилію, що завершилася восени 413 до н. е. розгромом афінської армії та флоту. Самого Нікія було взято у полон біля Асінара у вересні 413 року до н. е. та страчено сиракузцями.

Примітки

[ред. | ред. код]