Обговорення:XML

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


не зайвим було б навести інфу про DTD, XML Schema, Relax NG, XML редактори, приклад застосування, приклад файлу

Не зовсім зрозумілий приклад XML-файлу, особливо "<minor />" - схоже на теґ, але не відкривається ніде, навіть не закривається коректно.--Barmivah 14:40, 13 травня 2009 (UTC)

Дякую за зауваження. Тег <minor/> — це «порожній» тег, він сам себе відкриває, і закриває (зверніть увагу, що риска стоїть в кінці, а не на початку). Його основна тут задача — просто дати інформацію, що ревізія була незначною (англ. minor) приблизно того ж можна було б досягти атрибутом тега revision, але цей приклад показує існування порожніх тегів.—vityok 18:07, 13 травня 2009 (UTC)

Кодування[ред. код]

Я прибрав оце:

"Якщо така декларація відсутня, обирається кодування Юнікод, як вказано в перших байтах документа позначених Byte-order mark. Якщо і ця позначка відсутня, обирається кодування UTF-8." І трохи переписав. Справа в тому що хоч сам Юнікод себе й називає кодуванням, але сам Юнікод і UTF - це кодування в різному сенсі слова. Унікод кожному своєму символові співставляє якесь число, і в цьому сенсі він є кодування. А УТФ - це формат відображення тих чисел Унікода в послідовність байтів - унікальну для кодного симовду унікоду. І в утф-8 і в утф-16 існують складніші ніж просто 1:1 відображення юнікодового коду символа в його утф код. Наприклад використання сурогатних пар в утф-16 чи передача кодів унікоду більших 127 в утф-8. Я так розумію, що не дивлячись на кількість пояснень на сайті унікоду, плутанина не зменшиться оскільки плутано термінологію вживають самі ті хто його створив. В англ. статті за XML унікод називають множиною символів, а утфи - кодуваннями. Це логічніше. Але як я вже сказав, сам унікод величає себе кодуванням. В юудь якому разі, в видаленому мною фрагменті слова Юнікод і УТФ-8 вжиті так як наче це різні і конкуретні кодування. Але це неправильно, повторюсь, Унікод там завжди. Унікод - це символи і коди які їм надані. А утф - це те яким чином ці коди передавати послідовністю байтів. 176.121.238.28UTF-256

Дякую за пильність до деталей та таке вичерпне пояснення.--vityok (обговорення) 08:55, 5 грудня 2012 (UTC)