Обговорення Вікіпедії:Вікі любить пам'ятки/старий АТУ/Дніпропетровська область/Криворізький район (Лозуватська ОТГ)
Чесно кажучи, коли список сформовано за новим принципом схід-захід, без розбиття на сільради, в ньому досить важко щось знайти, і ще важче за ним прокладати маршрути, але не через геоділення, це зручний хід ,а через великий загальний змішаний список. Зараз я бачу величезний список, де підряд ідуть села, що знаходяться в 50км одне від одного, і треба за сторонніми джерелами вибирати яке там село сусіднє, щоб можна було маршрут прокласти. Адже вбудована карта на жаль працює як сама хоче, та і не дуже вона для цього підходить. Вважаю географічне ділення одним списком без виділення сільрад вагомим кроком назад. Давайте розіб'ємо великий загальний список знову на сільради? Тоді в сукупності з діленням схід-захід отримаємо найзручніший варіант. А також, якщо відомий номер пам'ятки у національному реєстрі та у обласному, можливо краще, якщо будуть наведені обидва? --WDKeeper (обговорення) 08:42, 14 вересня 2014 (UTC)
- Доброго дня! Проблема окремих таблиць за сільрадами в тому, що абсолютно не працює сортування: якщо людина хоче відсортувати, наприклад, лише пам'ятки історії без пам'яток археології, їй буде складно це зробити (доведеться сортувати кожну сільраду окремо). Щодо проблеми близькості розташування, то сортування за сільрадами допомагає, якщо сусідні села в одній сільраді, але зовсім не допомагає, якщо сусідні села в різних сільрадах (у такому випадку вони можуть опинитися ледь не на різних кінцях списку). Наприклад, якщо ви плануєте маршрут шляхом Н23 (Кіровоград — Кривий Ріг), то вам навряд чи буде зручно шукати спочатку Грузьку сільраду (Тернівка), потім Чкаловську (Чкаловка), далі Лозуватську (Лозуватка і Мар'янівка) і зрештою Вільненську (Радгоспне і Вільне): проїхавши ланцюжок населених пунктів за 20 км, ви побуваєте в чотирьох різних сільрадах, які будуть на різних кінцях списку (де В, а де Ч...). Можливо, зручніше просто на сторінці Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Дніпропетровська область/Криворізький район додати колонку сільради і зробити таблицю сортованою? Таким чином буде зручно знайти і пам'ятки за назвою населеного пункту, і населені пункти за сільрадою — у вашому ж варіанті важче знайти пам'ятки, не знаючи сільради населеного пункту.
- Що ж стосується двох номерів, то для пам'яток національного значення з 2009 року запроваджена нова номерація, а старі номери (затверджені спочатку за радянських часів, а потім повторно у 2001 році) втратили силу. Я не бачу в них великого сенсу, крім хіба випадку, що на самій пам'ятці висить табличка зі старим номером, інакше ж це не несе жодної корисної інформації — NickK (обг.) 11:55, 14 вересня 2014 (UTC)
- Дякую Вам! Так, якщо можна додати колонку для сортування за сільрадою - це повністю зніме проблему, це було б чудово. Якщо можна, адже наче шаблон таблиці один спільний на весь конкурс. Також було б дуже зручно додати колонку "коментар", куди можна було б заносити помітки щодо пам'ятки, щоб не засмічувати поле "назва" та "адреса".
- Щодо маршруту. Так як Ви описали може зробити тільки людина з транспортом, і скажу з досвіду, я буваю у тих селах, щоб відвідати пам'ятки тільки в згаданих сільрадах навіть на машині повністю піде півтора-два дні. Так як площа у міста велика а транспорту я не маю, то користуюся трохи іншою тактикою - розбиваю місто на зони, де зручно створювати кільцеві піші маршрути, так роблять наші орнітологи та індустріальні туристи. Отже такою окремою зоною для кільцевого маршруту зручно взяти землі певної сільради (особливо тому що громадський транспорт іде в основному у головне село сільради), а наступну сільраду взяти наступного разу, іншим днем. Хоча з появою списку курганів я не певен, що одна людина зможе за пів дня обійти таку досить велику площу, тут іще треба думати, можливо шукати якийсь дрібний транспорт... Ось для чого мені потрібне сортування за сільрадою (аналог сортування за районом у місті), і чому без нього так погано.
- Щодо вбудованої мапи, чи є якийсь спосіб, якісь хитрощі, щоб заставити її працювати? Вона була б не зайва у польових умовах, точно краща за паперовий список. Наразі координатна сітка та об'єкти на ній закріплені відображуються, а власне мапа під ними завантажується дуже рідко і частково, часто зовсім не завантажується.
- Старими номерами точно користуються для маркування щойновиявлених курганів, я бачив знімки з деяких, де на кургані на стовпчику висить файл з номером, а маркування зроблено десь у 2010-11році, якщо дивитись за списком. Певно у них там мішанина даних, як завжди. Якщо скоро буде інший список номерів, то це справді не має значення. А зміна нумерації торкається тільки національних пам'яток, чи місцевих також? --WDKeeper (обговорення) 13:25, 14 вересня 2014 (UTC)
- Щодо однієї колонки для сільради в самій таблиці, це досить складно зробити, бо багато областей нам взагалі не надають дані за сільрадами, тож їх доведеться проставляти вручну (надзвичайно довга і складна робота, якщо зробити на всю область), Криворіжжя є скоріше винятком, бо тут міськрада і РДА всі списки відсортувала за сільрадами. Натомість можна легко й швидко проставити їх на головній сторінці: Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Дніпропетровська область/Криворізький район.
- Щодо маршрутів, то при перевірці списку мене дивувало, що ідеально сусідні села (Чкаловка і Лозуватка, між якими метрів 200) знаходяться в різних кінцях списку, а вкрай віддалені села на кшталт Грузької Григорівки, з якої не можна потрапити до Чкаловки інакше як через землі Грузької сільради, чи Базарове та Новоганнівка, дорога з яких у Лозуватку майже заходить в Чкаловку, знаходяться поруч із не найближчими до них селами. Тож планування маршрутів за сільрадами має свої плюси, але воно не завжди досконале, через що розбиття на кілька таблиць не завжди є найкращим варіантом.
- Стосовно мапи: про яку мапу йдеться? «Офіційною» мапою є оця, але в мене вона працює якось навпаки: координатна сітка та мапа відображається чудово, а от позначки вантажаться дуже повільно. Скажіть, якою мапою ви користується, можливо, вдасться щось придумати — NickK (обг.) 18:23, 14 вересня 2014 (UTC)
- Пробачте, не зовсім Вас зрозумів, як проставити сільради на головній сторінці. Адже для цього треба буде формувати окремий список пам'яток для окремої сільради у окремій статті, або розбивати великий загальний на сільради, або додати колонку "сільрада/район". Не можу придумати іншого способу. Можливо Ви маєте на увазі, додати в головну таблицю біля назви села назву сільради? Так Ви це вже зробили, над таблицею, і посилання на статтю про сільраду не допоможе зробити вибірку пам'яток для цієї сільради... Ще раз, з іншого боку: щоб знаходити пам'ятки коли їх багато на великій частково незнайомій території, треба розуміти як вони розташовані зонально, щоб прокласти кільцевий маршрут. Громадський транспорт накладає обмеження по часу - на вилазку реально є час з 9 до 16, так ходить переважна більшість автобусів у нас по селам. Тобто щоб не ночувати в полі маршрут має бути дуже добре спланований. А вишукувати поряд розташовані села зручно за сільрадами. Звичайно, якщо села різних сільрад поряд, як Мар'янівка, Чкалівка, та Лозуватка, то вони включаються до спільного маршруту. Точно те саме і з районами міста. Для Києва список вийшов алфавітно-порайонний, і ним відносно зручно користуватись через відносно невелику площу території відносно однієї статті списку. А для Дніпра маємо 400 пам'яток одним списком, і хоч я місто наче знаю, як не місцевий житель я реально не в змозі знайти у місті пам'ятки за тим списком, бо не знаю дуже багатьох назв вулиць, а територія міста величезна... А був би він порайонний - скласти маршрут щоб приїхати на кілька годин познімати було б значно простіше. З приводу створення спільного списку, щоб можна було сортувати пам'ятки за типом - яка конкурсантам різниця якого типу пам'ятки, чи який їх номер? І відповідно потреби у впорядкуванню списку за будь якою ознакою окрім географічної, щоб знайти об'єкт немає. Це більш важливо буде при обробці та класифікації отриманої від конкурсу інформації. Але якщо простій школярці з мого району захочеться додати фото, а вона побачить таку простиню :) то вона розвернеться і піде нічого не додавши, і відповідно інформація втрачена, і класифікувати/обробляти потім буде нічого. Залишаються тільки стійкі духом люди з великою кількістю вільного часу. Отже підсумую, це питання саме зручності використання списків користувачами, і підвищення ефективності збору інформації цим шляхом. Це вигідно, бо підніме базову зручність та залучить більше користувачів лінивих чи з низькою початковою зацікавленістю, це вигідніше за сортування по типу пам'ятки чи номеру і спростить роботу пошуку на місцевості для користувачів з високою зацікавленістю. Це варто зробити.
- Я про ту карту, що викликається малим віконечком, якщо натиснути на зображення планетки біля гіперпосилання координат. Вона зводить на одну карту усі координати, що є в окремій статті, і це дуже добра задумка. Але на жаль зараз це виглядає восновному так. Тобто власне карта підвантажується рідко, восновному не хоче. --WDKeeper (обговорення) 06:43, 15 вересня 2014 (UTC)
- Дякую за карту, з нею можна робити маршрути не зважаючи на сільради, звичайно аби тільки координати були...--WDKeeper (обговорення) 10:14, 15 вересня 2014 (UTC)
- Вже пробачте, Широківський доробив по старому, як раніше створив заготовку. Тепер треба готувати камеру і швидше на велике полювання :) --WDKeeper (обговорення) 16:32, 15 вересня 2014 (UTC)
- Однак наразі таблиця і так ледь влазить на сторінку, а якщо ще одну колонку додати, то буде ще гірше виглядати (тобто інші колонки вужчими). Щодо порайонного розбиття, то для міст — це фактично те саме шо по сільрадах для сільських районів. Київ і Севастополь є містами державного значення, тому там розбито по районах (хоча в Севастополі оригінальний список суцільний і ділити по районах не так просто, я ще всі ті балки і бухти не ідентифікував за районами), в решті списки йдуть суцільні за вулицями. Поділити за вулицями легше, оскільки не треба додаткових зусиль. З Кривим Рогом пощастило — там поділено по районах в оригінальному списку, в більшості ж інших міст такого поділу нема, тому треба кожну вулицю перевіряти, а це трудомістка робота. Власне, якби список Кривого Рогу робив я, то я б теж райони прибрав, як і в інших містах. А щодо охоронних номерів, то в області свої таракани, в Мінкульті свої ;) У більшості областей пам'ятками різних типів відають різні управління ОДА (наприклад пам'ятками архітектури, містобудування, садов-паркового мистецтва — управління архітектури і будівництва, а рештою — управління культури і (релігій|туризму|національностей) (в кожній області по-своєму), а буває, що і археологією інше управління відає), тому і охоронні номери в них можуть перетинатися (тобто в архітектури своя нумерація, в історії, археології — своя), коли ж вони потрапляють до Мінкульту для внесення до реєстру, то там нумерація суцільна для всіх, і якщо пам'ятка з таким номером уже була внесена до реєстру, то новій пам'ятці дається інший номер (тобто якщо курган 1-Дп вже внесений, то міст, який зараз теж має номер 1-Дп, у Мінкульту отримає інший номер). Окрім того сам Мінкульт використовує різні номери. До 2009 (±1) року використовувалися такі як зараз номери (номер-дві літери області), потім змінили на семизначні суцільні (типу 0400001), потім знову повернули до теперішнього формату (11000-Дп). А на охоронних табличках щоразу ж не міняють номери.--Анатолій (обг.) 17:12, 15 вересня 2014 (UTC)