Ободат I

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search
Ободат I
عبيدة‎
Народився невідомо
Помер 85 до н. е.
Поховання Ободат
Громадянство
(підданство)
Набатейське царство
Діяльність монарх
Титул цар Набатеї
Посада King of Nabatead
Термін 96—85 роки до н. е.
Попередник Арета II
Наступник Арета III
Батько Арета II
Брати, сестри  • Арета III
Діти 1 син?

Ободат (Убайдах) I (д/н — 85 до н. е.) — цар Набатеї в 96—85 роках до н. е.

Життєпис[edit | edit source]

Старший син Арети II, царя Набатеї. Після смерті батька у 96 році до н. е. успадкував трон. Продовжив війну з Хасмонейським царством. Вже у93 році до н. е. завдав поразки супротивнику на Голанських пагорбах. Потім рушив проти царя Александра Янная, якого блокував біля міста Гадар. Хитрістю змусив того відійти до долини, де набатейський цар застосував верблюжу кавалерія, здобувши повну перемогу. Наслідок цього було укладання мирного договору, за яким Набатея повернула собі Моав і Галаад.

В подальшому розпочав вторгнення до Келесирії, користуючись ослабленням Селевкидської держави. В результаті зміг сплюндрувати південну Сирії, дійшовши до Дамаску, але його захопити не зміг. Втім розширивши володіння на північний-захід. Разом з тим продовжував розширювати межі володінь на південь, дійшовши до Хегри, де заснував і укріпив центр торгівлі. Водночас став карбувати свинцеві монети з зображенням бика і написом «набат» (є першим набатейським написом на монетах). За наказом цього царя було споруджено місто Ободат.

Помер 85 року до н. е. Поховано в усипальні міста Ободат. Наслідував владу молодший брат Арета III.

Джерела[edit | edit source]

  • Christian Augé et Jean-Marie Dentzer, Pétra, la cité des caravanes, Gallimard, coll. " Découvertes Gallimard / Archéologie " (no 372), 1999.
  • Neuwirth, Angelika; Sinai, Nicolai; Marx, Michael (2010). The Qur'an in Context: Historical and Literary Investigations Into the Qur'anic Milieu. BRILL. p. 233. ISBN 90-04-17688-8.
  • Jane, Taylor (2001). Petra and the Lost Kingdom of the Nabataeans. London, United Kingdom: I.B.Tauris. pp. 30, 31, 38. Retrieved 8 July 2016.
  • Meshorer, Y. Nabataean Coinage / Y. Meshorer // The Nabateans in Negev /Ed.: R. Rosenthal-Heginbottom. — Jerusalem, 2003 — № 22. — P. 21-22