Форостина Оксана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Оксана Форостина)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Форостина Оксана
Народилася
Львів
Діяльність журналістка
письменниця
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка

Оксана Форостина — українська журналістка, письменниця, видавчиня. Наприкінці 2015 року під власним видавничим брендом ТАО видала український переклад біографії Ілона Маска «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє».

Життєпис[ред. | ред. код]

Була відповідальною редакторкою часопису «Критика» та проекту «Критичні рішення» (до 2015).

Статті та есе також публікувалися у виданнях Eurozine, Visegrad Insight, The Interpreter, Transit, Res Publica Nowa, Dwutygodnik, Gazeta Wyborcza. Одна з авторів збірки What does Ukraine Think (European Council on Foreign Relations, London, 2015) за редакцією Ендрю Вілсона.

У жовтні 2014 року увійшла у Топ-100 інноваційних лідерів New Europe 100 — рейтинг, який укладали журнал Res Publica Nowa, компанія Google та газета Financial Times.

Народилася у Львові. 2000 року закінчила Львівський університет, у 1997—1998 рр. працювала в газеті «Молода Галичина».

З 1998 по 2002 була прес-секретарем мистецького об'єднання «Дзиґа», водночас, у 2000—2002, — виконавчим продюсером FM-станції «Радіо Ініціатива», одного з медіа-проектів «Дзиґи».

2003 року повернулася в журналістику, висвітлювала українську політику у щоденній «Львівській газеті», а згодом стала місцевою репортеркою радіо «Голос Америки».

Публікації з'являлися у виданнях «Критика», «Дзеркало тижня», «День», «Власть денег», «Ї» та ін. Співпрацювала зі знімальними групами громадського телебачення Швеції та студії Alaya Production (США).

З 2006 року займалася журналістикою як фрилансер, статті публікувалися зокрема у виданнях BusinessWeek, Transitions Online, The Ukrainian Observer, згодом працювала у проектах брендінґу та розробки комунікаційних стратегій у консалтинговій компанії pro.mova.

Авторка роману «Duty Free» (2001—2012).

Мешкає у Києві.

Посилання[ред. | ред. код]