Голос Америки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип радіостанції

«Голос Америки» (англ. Voice of America, скор. VOA) — інтернет видання, телеканал та радіостанція зі штаб-квартирою у Вашингтоні (США), що веде мовлення англійською та 45 іншими мовами. Основу ефіру «Голосу Америки» становлять новини, інформаційні та культурні програми.

Історія виникнення[ред.ред. код]

Радіостанція «Голос Америки» вперше вийшла в ефір 24 лютого 1942 року. «Ми будемо говорити про Америку і війну, новини можуть бути добрими чи поганими — ми будемо повідомляти вам правду», — такими словами радіостанція почала мовлення. «Голос Америки» створювався на противагу геббельсівській пропагандистській машині.

За американськими законами державним радіостанціям забороняється здійснювати мовлення безпосередньо для американських громадян. Метою цього є спроба захистити громадян США від пропагандистських заяв свого власного уряду.

Мови[ред.ред. код]

Голос Америки в цей час веде мовлення 45 мовами (мовами, відмічених *, ведеться також телевізійна трансляція):

(У тому числі спеціальною спрощеною англійською)

Число мов мовлення та кількість годин мовлення на кожній мові варіюються залежно від пріоритетів уряду Сполучених Штатів і ситуації у світі. У 2001 році відповідно до інформаційного бюлетеня Міжнародного бюро з телерадіомовлення (IBB) «Голос Америки» транслювався 53 мовами, у тому числі 12 по телебаченню. Наприклад, у липні 2007 «Голос Америки» додав 30 хвилин щоденного мовлення по сомалійському радіо.

Мовлення українською[ред.ред. код]

12 грудня 1949 року Голос Америки розпочав мовлення українською на коротких хвилях. В пік холодної війни Українська служба Голосу Америки транслювала по 5 годин радіопрограм на добу, включно з однією годиною для Далекого Сходу РРФСР.

В середині 1992 року, згідно з угодою з Національною радіокомпанією України, крім на коротких хвилях, Голос Америки починає мовити також у внутрішньому радіоефірі України i водночас відкриває корпункт у Києві. В січні 1993 року українське державне телебачення розпочинає трансляцію щотижневого тележурналу Голосу Америки «Вікно в Америку». У грудні 1999 року Голос Америки створює мережу власних кореспондентів в Україні. У грудні 2004 року, після низки прямих включень з «5-им каналом» під час Помаранчевої революції, дебютує щоденна телепрограма новин Голосу Америки «Час-Time». Крім цього Голос Америки проводить регулярні та спеціальні прямі ефіри з різними телеканалами в Україні. Загалом Голос Америки щотижня транслює понад три години телепрограм української мовою. 31 грудня 2008 року, після понад 59-ти років в ефірі, Голос Америки припинив радіомовлення українською. Нині ведеться лише телевізійне мовлення українською — 2 програми на добу («Час-Time» та «Вікно в Америку»).

Посилання[ред.ред. код]