Олександрійське училище культури

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Олександрійське училище культури  — вищий навчальний заклад першого рівня акредитації. Розташований в Олександрії Кіровоградської області.

Історія створення[ред.ред. код]

Навчальний заклад створено в 1931 році на виконання Постанови Раднаркому УСРР № 633 від 11.08.1930 р. як Криворізький технікум комуністичної освіти в селищі Гданцівка, що на Криворіжжі. В 1932 році цей заклад було переведено в місто Олександрія. Відповідно до Постанови колегії Міністерства культури УРСР від 14.03.1961 р. технікум перейменовано в Олександрійське культурно-освітнє училище. Наказом Міністерства культури УРСР від 02.11.1990 № 342 Олександрійське культурно-освітнє училище перейменовано в Олександрійське училище культури, яке є його правонаступником.

Педагогічний колектив закладу  — це високопрофесійні, досвідчені фахівці,заслужені працівники культури УРСР Карпов В. С. та Абажей Г. П.

Випускники училища справжні майстри своєї справи, особистості, якими пишається не тільки училище, а і вся країна:

Петро Шабатин — письменник, байкар, автор ліричних поезій;

Неоніла Крюкова  — народна артистка України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка;

Михайло Поплавський  — професор, ректор Київського Національного університету культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв;

Роман Гончаренко  — український та російський кінорежисер, фіналіст фестивалів Potential 2014, Potential 2015 та інших;

Гунькін Віктор Володимирович — Народний артист України. Актор Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.

Юрій Нагорний  — доцент Харківської академії культури;

Заслужені артисти  — С.Анісімов, В.Олексієнко;

Заслужені працівники культури, серед яких Г.Абажей, О.Гулак, М.Кузів, В.Гурін, О.Соколенко, В.Скляр, А.Шолох, В. Савустяненко, В.Удовенко, В.Єпішко, В.Яротник, Л.Хмельницький, М.Пензяков, Н.Воліневич та інші.

Творчі колективи училища  — оркестр народних інструментів, естрадний оркестр «Джаз-класик-бенд», оркестр духових інструментів мають звання «народний». Їх виступи проходили не тільки в сільських, районних та міських Будинках культури, а й на головній сцені України  — Палац Україна під час творчого звіту області. За підтримкою Карпова В. С. у 1980 р. був створений інструментальний ансамбль «Мелодія», лауреат міжнародного конкурсу 1999 р., з 2003 р.  — професійний колектив.

Література[ред.ред. код]

  • Яковлєва Л. В. Архів вищих органів влади та управління України // Енциклопедія сучасної України. — К., 2001. — Т.1:А.
  • Фонд народного комісаріату освіти УРСР і склад його документів за 1926—1931 рр. // Архіви України. — 1977. — № 2.
  • Енциклопедія українознавства. У 10-х т. / Гол. ред. Володимир Кубійович. — Париж; Нью-Йорк: Молоде Життя, 1954—1989.

Посилання[ред.ред. код]