Лукаш Ольга Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ольга Іванівна Лукаш)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ольга Іванівна Лукаш
Народилася5 червня 1952(1952-06-05) (72 роки)
П'ятигорськ, Ставропольський край, РРФСР, СРСР
Місце проживанняКиїв
Країна СРСР
 Україна
Діяльністьісторикиня, індологиня, орієнталістка, екскурсоводка
Alma materІсторичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1976)
Галузьіндологія; сходознавство; історія міжнародних відносин
ЗакладІнститут історії України НАН України
Інститут сходознавства НАН України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Посада

Президент Всеукраїнської асоціації індологів (ВУАІ),

провідний науковий співробітник ДУ "Інститут всесвітньої історії НАН України"
Вчене званнястарший науковий співробітник
Науковий ступінькандидат історичних наук (1985)
Науковий керівникХміль Іван Сергійович
Аспіранти, докторантиПоліха Ігор Зіновійович
Відома завдяки:Великій науковій та організаційній діяльності у галузі української індології.
БатькоЕригін Іван Іванович, 1917 р.н.
МатиЕригіна Надія Іванівна (1918-1986)

Ольга Іванівна Лукаш (5 червня 1952, П'ятигорськ) — український історик-міжнародник, індолог, сходознавець, дослідниця історії міжнародних зв'язків України з Індією, проблем регіоналізації та регіональної політики Індії в Південній Азії.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народилася 5 червня 1952 року в місті П'ятигорськ, Ставропольський край. У 19701971 роках працювала екскурсоводом Музею історії військ Київського військового округу в місті Київ. У 19711976 роках навчалася на історичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1976–1992 роках працювала в Інституті історії АН УРСР: у 19761978 рр. стажистом-дослідником, у 19791992 рр. пройшла шлях від лаборанта до старшого наукового співробітника відділу історіографії та історичних зв'язків України з зарубіжними країнами цього Інституту; 1985 року, під керівництвом доктора історичних наук, проф. І.С. Хміля, захистила кандидатську дисертацію на тему: «Участие Украинской ССР в содействии Советского Союза освободившимся странам в области образования и научно-технического развития (60–70-е годы)» за спеціальністю "Всесвітня історія".

На початку 1990 рр. увійшла до складу ініціативно-організаційної групи вчених АН України зі створення Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського. У 1990—1992 рр. – вчений секретар Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського, завідувач сектору Індії та країн Південно-Східної Азії.

У 1992—2013 рр. працювала в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України у відділах АТР (старший науковий співробітник, вчений секретар відділу); глобалістики, геополітики та геоекономіки; країн Азії і Африки (старший науковий співробітник) .

Паралельно викладала в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Національному університеті «Києво-Могилянська академія», Київському гуманітарному інституті та інших вузах. Член вчених рад: Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України (1991—1992 рр.), Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України (2000—2004 рр.).

Із 2014 року працює провідним науковим співробітником в ДУ "Інститут всесвітньої історії НАН України", відділ історії країн Азії та Африки, є провідним фахівцем з проблем розвитку сучасної Індії, її міжнародних зв'язків, питань регіоналізації та інтеграції в Південній Азії.

У 2000 р. виступила ініціатором та організатором Всеукраїнської асоціації індологів (ВУАІ). Президент Всеукраїнської асоціації індологів, обрана на I-й Всеукраїнській конференції індологів 24 січня 2000 р. Як Президент ВУАІ здійснила велику організаційну та наукову роботу, спрямовану на відродження та розвиток індології в Україні. Головна мета і завдання ВУАІ полягали в тому, щоб організувати і здійснити обмін дум­ками та досвідом українських вчених, які досліджують різноманітні проблеми розвитку індійського суспільства з давніх часів до наших днів (систематично проводити для цього наукові конференції, семінари, консультації); сприяти поширенню в Україні науко­вих знань і загальної інформації про Індію як одну з провідних дер­жав сучасної Азії та світу в цілому; розпочати видання наукової індологічної літератури у вигляді збірників наукових праць, монографій, статей. За роки існування ВУАІ було проведено багато індологічних наукових заходів – конференцій, круглих столів, семінарів, найважливіші з них – чотири Всеукраїнські конференції індологів, що були проведені в міжнародному форматі у 2000, 2007, 2013, 2018 роках (див. докл.[1]).

Автор понад 200 наукових робіт, у тому числі 2 одноосібних та низки колективних монографій, учасник понад 180 наукових міжнародних заходів. З 1994 р. багаторазово брала участь у міжнародних форумах в Індії, в тому числі у Міжнародній науковій конференції, присвяченій 50-річчю ООН (1994 р., Нью-Делі, Індія), де виступала з науковою доповіддю як делегат від України й була єдиною жінкою-делегатом серед іноземних делегатів, що представляли 45 країн світу. У наступні роки (1995, 1997, 2003, 2007) представляла українську індологію на наукових міжнародних конференціях, організованих провідними науковими та освітніми центрами Індії – Університетом ім. Дж. Неру (Нью-Делі), Індійською Радою з міжнародних відносин (ICWA, Нью-Делі), Інститутом передових досліджень (IIAS, Симла). Читала лекції з міжнародної проблематики та індології для студентів та викладачів в Університеті ім. Дж. Неру (Нью-Делі) і Бомбейському університеті (Мумбаї).

Основні праці

[ред. | ред. код]
  • Монографії:
  • Сучасна Індія: погляд з України (до 70-річчя незалежності Індії): монографія. – К.: «LAT&K», 2017. – 270 с.
  • Украинская ССР в связях Советского Союза с развивающимися странами (60-е – 80-е годы): монографія. – К.: «Наукова думка», 1990. – 110 c.
  • Розділи в колективних монографіях: Индия на пути реформ и модернизации во второй половине ХХ в. (С. 382-394); Результаты модернизации и особенности социально-экономического развития Индии в конце ХХ – начале ХХІ вв (С. 394-405); Региональная политика Индии в контексте новых тенденций в Южной Азии (С. 405-417) // Цивилизационная структура современного мира в 3-х томах, 4-х книгах. – Т.3: Цивилизации Востока в условиях глобализации. – Кн. 1.: Мусульманско-афразийская и индийско-южноазиатская цивилизации. – К.: «Наукова думка», 2008. – 543 с.; Внешняя политика Индии в 90-е годы: новые тенденции // Очерки политического и социально-экономического развития стран Востока. – К.: «Крещатик», 1998. – с. 345. – С. 265-297.
  • Статті в енциклопедіях, енциклопедичних словниках, довідниках: Індія (Union of Indian States) // Енциклопедія української діяспори. Том 4 (Австралія – Азія – Африка / НАН України, Наукове Товариство ім. Шевченка. – Київ – Нью-Йорк –Чікаго – Мельборн, 1995. – С. 86-87.
  • Брошури: Всеукраїнська асоціація індологів: результати, проблеми, перспективи розвитку індології в Україні. – К.: «LAT&K», 2017. – 120 с. (з іл. та анотац. англ. мовою); Республіка Індія: 50 років незалежного розвитку. – Нью-Делі.: «ICWA» (Індійська рада з міжнародних відносин), 1997. – 52 с. (укр. та англ. мовами).
  • Статті:
  • Індія: специфіка процесів глобалізації та модернізації // Індологія в Україні (Всеукраїнські конференції індологів: тези, доповіді, промови, статті): зб. наук. праць / відп. наук. ред. О. І.  Лукаш ; НАН України,  Всеукраїнська асоціація індологів; Посольство Республіки Індія в Україні. – К., 2018. – С. 296-310
  • Індія у системі міжнародних відносин: регіональний аспект (SAARC) // Індологія в Україні (Всеукраїнські конференції індологів: тези, доповіді, промови, статті): зб.наук. праць / відп. наук. ред. О. І.  Лукаш ; НАН України,  Всеукр. асоц. індол.; Посольство Республіки Індія в Україні. – К., 2018. – С. 334-347
  • Індія – 70 років незалежного розвитку (роль та значення цивілізаційних складових) // Індія: давнина і сучасність: збірник наукових праць. Вип. ІІ./ відп. наук. ред. О.І. Лукаш; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», Всеукраїнська асоціація індологів. – К.: «LAT&K», 2017. – С. 14-21.
  • Індія – Африка: новий формат відносин у ХХІ ст. // Глобальні трансформаційні процеси в країнах світової периферії (регіон Субсахарської Африки): виклики та можливості для України: матеріали міжнар. наук. конф. – Вид. укр. та англ. мов.: доповн. та уточ. / від. наук. ред. О.І. Лукаш; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України». – К., 2017. – 240 с. – С. 40-46.
  • Індія – Африка: новий формат відносин у ХХІ ст. // Глобальні трансформаційні процеси в країнах світової периферії (регіон Субсахарської Африки): виклики та можливості для України: Матеріали міжнар. наук. конференції / НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»; відп. наук. ред. О.І. Лукаш. – К., 2016. – С. 27-31. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ivinas.gov.ua/ru/publikatsii/novye-izdaniya-instituta
  • Індія і Китай у глобальних еволюційних процесах // Історичний розвиток глобальної периферії як чинник трансформації сучасної світосистеми: збірник наукових праць / НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України». Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету; від. наук. ред. О.І. Лукаш. – К., 2016. – С. 59-81.
  • З історії розвитку українсько-індійських зв’язків // Індія: давнина і сучасність: збірник наукових праць. Вип. І. – 2-ге вид., доповн. та уточ. / відп. наук. ред. О.І. Лукаш; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», Всеукраїнська асоціація індологів. – К., 2016. – С.75-86.
  • Індія в Русі неприєднання: історія і сучасність // Індія: давнина і сучасність: збірник наукових праць. Вип. І. – 2-ге вид., доповн. та уточ. / відп. наук. ред. О.І. Лукаш; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», Всеукраїнська асоціація індологів. – К., 2016. – С. 41-62.
  • «Єдність у різноманітності» як головна особливість розвитку індійської цивілізації // Цивілізаційні чинники світобудови: джерела походження, потенціал взаємодії та виміри конструктивізму (країни Азії та Африки): Збірник наукових праць / НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»; редкол.: В.О. Швед, О.І. Лукаш, Н.Д. Городня. – К., 2015. – С. 51-60.
  • Розвиток українсько-індійських гуманітарних зв’язків: цивілізаційний вимір // Цивілізаційні чинники світобудови: джерела походження, потенціал взаємодії та виміри конструктивізму (країни Азії та Африки): Збірник наукових праць / НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»; редкол.: В.О. Швед, О.І. Лукаш, Н.Д. Городня. – К., 2015. – С. 90-98 (у співав. з І.С. Коноваловим).
  • Індія-Китай-США: перспективи створення нового світового порядку // «Третій світ» у контексті цивілізаційних вимірів розвитку і глобальних викликів ХХІ століття: Матеріали міжн. наук. конф. / ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»; відп. ред. В.К. Гура. – К., 2014. – С. 92-99. Індія і Китай як визначальні джерела створення нового світового порядку: на шляху мирного співіснування та мультикультурної демократії // Глобальна периферія в ХХІ ст.: засади, закономірності та умови цивілізаційного ренесансу: збірник наукових праць / за загальною редакцією д.і.н., проф. Гури В.К.; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України». – К.: «LAT&K», 2014. – С. 202-224.
  • Індія і регіон Південної Азії: «єдність у різноманітності» // Тези ІІІ Всеукраїнської конференції індологів, 30 січня 2013 р. / НАН України, Всеукраїнська асоціація індологів, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Посольство Республіки Індія в Україні. – К: «Прінт Квік», 2013. – С. 9-11.
  • Індія і країни Південної Азії у вимірі інтеграційних процесів: роль та значення SAARC // Дослідження світової політики: Збірник наукових праць. Вип. 2 (59) / Гол. ред. Ю.М. Пахомов. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2012. – C. 38-51.
  • Українсько-індійські гуманітарні зв’язки: історія і сучасність // Проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Вип. 4. – К.: КиМУ, 2012. – С. 259-274 (у співав. з Д.Р. Рачеком).
  • Доцентрові процеси в регіоні Південної Азії у контексті еволюції індійсько-китайських відносин // Дослідження світової політики: Збірник наукових праць. Вип. 1 (54) / Гол. ред. Ю.М. Пахомов. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2011. – С. 242-267.
  • Індія і південно-азійська модель регіоналізації (роль та значення цивілізаційно-релігійного фактора) // Світ ХХІ ст. Взаємодія «Північ–Південь» у вимірах перспектив глобального співіснування: Матеріали Міжвідомчої науково-теоретичної конференції (м. Київ, 21 червня 2011 р.). – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2011. – С. 85-90.
  • Індійсько-китайський чинник у контексті проблем сучасного світового розвитку // Світ ХХІ ст.: у контексті мультицивілізаційного прогресу: Матеріали Міжвідомчої науково-теоретичної конференції (м. Київ, 30 вересня 2010 р.) / відп. ред. В.К. Гура; Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. – К., 2010. – С. 60-67.
  • Провідні тенденції азійської глобалізації: Chindia // Збірник наукових праць. Вип. 62 / Відп ред. О.Г.Білорус. – К. : Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2009. – С.108-121. Індія: специфіка процесів глобалізації (порівняльний аналіз з Китаєм) // Тези ІІ Всеукраїнської конференції індологів, 5-6 червня 2007 року (До 60-річчя незалежності Індії та року Індії в Україні) / НАН України, Всеукраїнська асоціація індологів, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Посольство Республіки Індія в Україні. – К, 2007. – С. 3-5.
  • Індія і Китай у глобальних процесах сучасності і Україна // Дослідження світової політики: збірник наукових праць. Вип. 39 / Відп. ред. Л.О. Лещенко. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2007. – С. 18-28. Україна в контексті азійського глобалізму // Україна в глобалізованому світі: Збірник наукових праць / НАН України, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – К., 2007. – С. 85-89.
  • Региональная политика Индии в условиях глобализации на рубеже ХХ – XXI в. // Индийские исследования в странах СНГ. Материалы научной конференции / РАН, Институт востоковедения РАН. Культурный центр им. Дж. Неру. Посольство Индии в РФ. – М., 2007. – С. 382-399.
  • Особливості конкурентоспроможності й сталого розвитку Індії та Китаю // Конкурентоспроможність і сталий розвиток у глобальній перспективі. Доповіді і повідомлення Міжнародної наукової конференції, 24 червня 2005 року / Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Інститут соціології НАН України, Міжнародна асоціація «Україна – Римський клуб» / За ред. чл.-кор. НАН України Білоруса О.Г., чл.-кор. НАН України Ворони В.М. – К., 2005. – С. 177-182.
  • Indian Economy, 2005 // India Newsletter. Issue № 2 (August 2005) / Embassy of India in Ukraine. – K, 2005. – P. 6-10.
  • Особливості економічного розвитку Індії в умовах глобалізації // Глобальні пріоритети розвитку в регіональних і національних інтерпретаціях країн Азії і Африки: перспективи та умови консенсусу: Матеріали міжнародної науково-теоретичної конференції / відп. ред. В.К. Гура. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2004. – С. 62-67.
  • Индия и особенности процесса регионализации в Южной Азии // ICANAS XXXVII: International Congress of Asian and North African Studies. Abstracts. – Vol. 3. – Moscow: Organizing Committee of ICANAS XXXVII, 2004. – P. 804-806 (рос. і англ. мовами).
  • Українсько-індійські відносини // Україна дипломатична. Науковий щорічник. Випуск третій / Дипломатична академія при МЗС України. – К.: Генеральна дирекція по обслуговуванню іноземних представництв. – 2003. – С. 596-608.
  • Перша Всеукраїнська науково-практична конференція індологів // Східний світ. The World of the Orient – 1.2000. – К.: Інститут сходознавства ім. А. Кримського НАН України, 2001. – С.167-168.
  • 50 років: Розвиток індійського суспільства та українсько-індійських зв’язків // Тези Першої Всеукраїнської науково-практичної конференції індологів, присвяченої 50-річчю Республіки Індія, 24 січня 2000 року / НАН України, Інститут сходознавства ім. А. Кримського, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Національний університет «Києво-Могилянська академія» – К., 2000. – С. 5-7.
  • Республіка Індія – 50 років: підсумки та перспективи розвитку // ІІІ Сходознавчі читання А. Кримського. Тези Міжнародної наукової конференції, присвяченої 80-річчю від дня народження академіка Омеляна Прицака / НАН України, Інститут сходознавства ім. А. Кримського. – К., 1999. – С. 39-40.
  • Issues of the Cultural Development of India and the World Civilization // Foreign Affairs Reports / Indian Council of World Affairs, New-Delhi. – Vol. XLVII, № 2, February 1998. – P. 5-8. «Некласична складова» АТР. Південна Азія: нові реалії і перспективи регіонального співробітництва // Політика і час, – 1996, №4. – С. 28-34 (у співавторстві з І.З. Поліхою).
  • Українсько-китайські відносини: минуле, сучасне, майбутнє // Китай – Україна: шляхи до співробітництва, 1995: Матеріали міжнародної наукової конференції / Академія суспільних наук КНР. – Пекін, 1995. – С.123-128 (китайською мовою).
  • Украинско-индийские отношения и их международное значение // Украина в международных отношениях и мировых связях конца ХХ ст.: Сборник научных статей / КВИУС. – Киев, 1995. – С. 120-134 (в соавторстве с К.В. Рубель).
  • Indo-Ukrainian Relations and its International Significance // Indian Quarterly (A journal of International Affairs, ICWA). – Vol. 3. – New-Delhi, 1994. – P.17-24.
  • АТР сьогодні: погляд з Києва // Політика і час. – 1994, № 8. – С. 47-53 (у співавторстві з В.В. Седнєвим).
  • Українсько-індійські зв’язки в галузі науки і техніки // Історичні дослідження. Історія зарубіжних країн. – Вип. 14. – К., 1988. – С. 71-78.
  • Сприяння Української РСР країнам, що розвиваються, в підготовці кадрів для індустріалізації // Історичні дослідження. Історія зарубіжних країн. – Вип. 13. – К., 1987. – С. 88-95.
  • Участь Української РСР в співробітництві Радянського Союзу з країнами, що розвиваються, в галузі вищої освіти // Історичні дослідження. Історія зарубіжних країн. – Вип. 12. – К., 1983. – С. 27-32.
  • Участие АН УССР в научно-технических связях Советского Союза с развивающимися странами (1960-1975) // Зарубежный мир: социально-политические и экономические проблемы: сборник научных статей. Вып 2. / Институт социальных и экономических проблем зарубежных стран АН Украины. – К.: «Наукова думка», 1982. – С. 62-68.
  • Вклад Украины в дело ликвидации неграмотности в афро-азиатских странах // По Советской Украине. – 1981, № 9. – С. 53-57. Участь Української РСР у співробітництві Радянського Союзу з Індією (70-80-ті рр.) // Український історичний журнал. – 1982, № 3.– С. 101-108 ( у співав. з С. Полюком).
  • Науково-технічні зв’язки СРСР з Індією (1970-1975) // Український історичний журнал. – 1979, № 8. – С. 76-83.
  • Наукове і літературне редагування:
    О.І. Лукаш – Відповідальний науковий редактор багатьох збірників наукових праць з проблем сходознавства:
  • Індологія в Україні (Всеукраїнські конференції індологів: тези, доповіді, промови, статті): збірник наукових праць / відп. наук. ред. О. І.  Лукаш ; НАН України,  Всеукраїнська асоціація індологів; Посольство Республіки Індія в Україні. – К., 2018. – 356 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу –http://ivinas.gov.ua/uk/publikatsiji/indolohiia-v-ukraini56754345.html [Архівовано 4 червня 2020 у Wayback Machine.]
  • Індія: давнина і сучасність: збірник наукових праць. Вип. ІІ / відп. наук. ред. О.І. Лукаш;  НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», Всеукраїнська асоціація індологів. – К., 2017. – 248 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу – http://ivinas.gov.ua/uk/publikatsiji/novi-vydannia-instytutu/indiia-davnyna-i-suchasnist-zbirnyk-naukovykh-prats-vyp-ii-vidp-nauk-red-oi-lukash-nan-ukrainy-du-instytut-vsesvitnoi-istorii-nan-ukrainy-vseukrainska-asotsiatsiia-indolohiv-k-2017-248-s.html [Архівовано 4 червня 2020 у Wayback Machine.]
  • Глобальні трансформаційні процеси в країнах світової периферії (регіон Субсахарської Африки): виклики та можливості для України: Матеріали міжнарод. наук. конф. – Доповн. та уточ. видання (укр. та англ. мовами) / відп. наук. ред. О.І. Лукаш; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України». – К., 2017. – 220 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу – http://ivinas.gov.ua/uk/publikatsiji/novi-vydannia-instytutu/hlobalni-transformatsiini-protsesy-v-krainakh-svitovoi-peryferii-rehion-subsakharskoi-afryky-vyklyky-ta-mozhlyvosti-dlia-ukrainy-materialy-mizhnar-nauk-konf.html [Архівовано 4 червня 2020 у Wayback Machine.]
  • Історичний розвиток глобальної периферії як чинник трансформації сучасної світосистеми: збірник наукових праць / НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України». Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету; від. наук. ред. О.І. Лукаш. – К., 2016. – 272 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу – http://ivinas.gov.ua/uk/publikatsiji/novi-vydannia-instytutu/istorychnyi-rozvytok-hlobalnoi-peryferii-iak-chynnyk-transformatsii-suchasnoi-svitosystemy-du-instytut-vsesvitnoi-istorii-nan-ukrainy-instytut-konfutsiia-kyivskoho-natsionalnoho-linhvistychnoho-universytetu-red-oilukash-k-2016-272-s.html [Архівовано 4 червня 2020 у Wayback Machine.]
  • Індія: давнина і сучасність: збірник наукових праць. Вип. І. – 2-ге вид., доповн. та уточ. / відп. наук. ред. О.І. Лукаш; НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», Всеукраїнська асоціація індологів. – К., 2016. – 222 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу – http://ivinas.gov.ua/uk/publikatsiji/novi-vydannia-instytutu/indiia-davnyna-i-suchasnist-zbirnyk-naukovykh-prats-vyp-i-2he-vyd-dopovn-ta-utoch-vidp-nauk-red-oi-lukash-nan-ukrainy-du-instytut-vsesvitnoi-istorii-nan-ukrainy-vseukrainska-asotsiatsiia-indolohiv-k-2016-222-s.html [Архівовано 4 червня 2020 у Wayback Machine.]
  • Цивілізаційні чинники світобудови: джерела походження, потенціал взаємодії та виміри конструктивізму (країни Азії та Африки): Збірник наукових праць / НАН України, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»; редкол.: В.О. Швед, О.І. Лукаш, Н.Д. Городня. – К., 2015. – 230 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу – http://ivinas.gov.ua/uk/archive/tsyvilizatsiini-chynnyky-svitobudovy-dzherela-pokhodzhennia-potentsial-vzaiemodii-ta-vymiry-konstruktyvizmu-krainy-azii-ta-afryky-zbnaukpr-du-instytut-vsesvitnoi-istorii-nan-ukrainy-red-voshved-oilukash-ndhorodnia-k-2015-230-s.html [Архівовано 4 червня 2020 у Wayback Machine.]

Література

[ред. | ред. код]
  • Про Лукаш О.І. надруковано матеріали в таких виданнях: Комаренко Т. Лукаш Ольга Іванівна // Вчені Інституту історії України: біобібліографічний довідник. Серія «українські історики». Вип. I. – К., 1998. – С. 191 – 192; Лукаш Ольга Іванівна // Сходознавство і візантологія в Україні в іменах: біобібліографічний словник (біобібліогр. слов.) / упоряд.: Е.Г. Циганкова, Ю.М. Кочубей, О.Д. Василюк; ред. кол.: Матвєєва Л.В. (голов. ред.) [та ін.] – К.: Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України. – 2011. – С.138 – 139.

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 червня 2020. Процитовано 4 червня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)