Олійня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Олі́йня, олійниця — це підприємство яке займається виробництвом рослинної олії. Люди які займаються вичавлюванням олії або являються власниками олієнь — називають олійниками.

Типи підприємств[ред.ред. код]

Розрізняють два типи подібних підприємств. Які розрізнюються за масштабами виробництва і за виробництвом різних типів олії — рафінованої і нерафінованої.

Власно олійні[ред.ред. код]

Підприємства такого типу спеціалізуються на виробництві нерафінованих рослинних олій та органічних олій, як правило олійниці належать до малих і середніх підприємств регіонального рівня. Серед відомих, — це неодноразовий переможець державного конкурсу «100 Кращих товарів України», сімейна компанія Деївська Олійниця (ТМ Деївська) та інші.

Олійноекстрактні заводи[ред.ред. код]

Підприємства які виробляють рафіновану рослинну олію із вторсировини, олійноекстрактні заводи належать в більші мірі до середніх та великих підприємств. Наприклад: найбільший виробник рафінованої соняшникової олії в Україні, американська компанія Bunge Limited (ТМ Олейна, ТМ Розумниця), а так же компанії Королівський Смак та інші.

Олійні в Україні[ред.ред. код]

Україна займає лідируючі позиції в світі за кількістю вирощування соняшника і давки соняшникової олії. На сьогодні в Україні найбільша кількість маслоекстрактних заводів та олійниць ніж в будь-якій іншій країні.