Публічна компанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з ПАТ)
Перейти до: навігація, пошук

Публічна компанія — акціонерне товариство, акції якого: (А) можуть пропонуватися заздалегідь невизначеній кількості інвесторів (general public) шляхом публічного розміщення акцій або (Б) вільно обертаються на фондовому ринку внаслідок проходження публічною компанією процедури лістингу. Термін застосовується, наприклад, відносно компаній, створених у країнах Євросоюзу і перелічених у статті 1 Другої директиви Ради 77/91/ЕЕС від 13 грудня 1976 р. В Україні публічній компанії відповідає публічне акціонерне товариство. З точки зору інвесторів публічна компанія є вигіднішою формою підприємництва, адже її активи ліквідніші, ніж активи не публічних компаній, тому що:

  • акції можуть бути запропоновані до продажу необмеженій кількості людей;
  • потенційний покупець може оцінити компанію по правдивим і незалежним джерелам інформації;
  • акції публічної компанії обертаються на біржі, де продавцю легше знайти покупців, ніж на неорганізованому ринку;
  • інформація про здійснені операції на організованому ринку доступна у відкритих джерелах як продавцю, так і покупцю і може бути використана як база для оцінки пакета продажу.

В Україні[ред.ред. код]

Публічне акціонерне товариство (ПАТ). Протягом двох років (з 30 квітня 2009 р. до 30 квітня 2011 р.) відкриті та закриті акціонерні товариства в Україні (ВАТ та ЗАТ) повинні були змінити найменування на публічне акціонерне товариство (ПАТ) або на приватне акціонерне товариство (ПрАТ).

8 квітня 2011 року Верховна Рада України ухвалила законопроект № 8174 «Про внесення змін до Закону України „Про акціонерні товариства“ та інших законодавчих актів України» щодо відновлення на законодавчому рівні назви «відкрите акціонерне товариство». Згідно з цим законопроектом пропонувалося дозволити використання в назві типу товариства словосполучення «відкрите акціонерне товариство» (ВАТ) замість словосполучення «публічне акціонерне товариство» (ПАТ)[1]. Але 6 травня 2011 року Президент повернув законопроект без підпису і запропонував депутатам відхилити його[2]. 8 вересня 2011 року законопроект було остаточно відхилено і знято з подальшого розгляду[3].

Роздуми:

Розгялнемо питання, з сторони логіки: ВАТ і ЗАТ є суб'єктами гсоподарської діяльності. Задомось питанням чому ЗАТ І ПАТ не об'єднати в однорідний суб'єкт господарської діяльності і назвати просто "Товариство", а відповідь така що ми хочемо в чомусь відрізнятися і в цьому наша особливість, різниця ЗАТ і ПАТ полягає в тому, що це товариства котрі мають свої акції, но з різними процедурами продажу цих акцій, на ВАТ законодавство держави має більший впив, а ніж на ЗАТ, що означає ВАТ має більше обовязків перед Державою ніж ЗАТ, но і ВАТ має більше привілегій, а ніж ЗАТ. Різниця полягає в розміщені акцій Товариства як на Державних фондових біржах так і на світових фондових біржах(ринках), на цьому вся різниця між ЗАТ і ВАТ не завершується.

Логічно б було розуміти, що ЗАТ мігрує в ПраТ, а ВАТ мігрує в ПАТ. Так як слова "Відкрите" та "Публічне" в даному контексті є словами синонімами, тож міграція б мала сенс, додатково відбулась б синхронізація з міжнародним законодавствому, де ВАТ розуміється як PLL (Public Limited Liability), а також логічно було б розуміти, що той самий ЗАТ це і ПрАТ, так як слова "Закритий" та "Приватний" також є словами синонімами, но питання полягає в тому щоб аби як омога найменше поправок вносити в Законодавство. Народом не розуміється, те що робить влада в порядку то прийняття законів то опісля їх скасування, народ вимагає обговорення законодавства, в ту сторону, щоб людству(народу) скинути ярмо з плечей, і як омога менший вплив щоб Держава мала в плані Податку. Місія Держави це - контроль над суспільством.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]