Палагоніт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Палагонітові шари на пляжі Мойя, Майотта.

Палагоніт — продукт взаємодії води з вулканічним склом.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Хімічний склад палагоніту подібний до базальту. Палагоніт також може бути результатом взаємодії між водою та базальтовим розплавом. Вода пузириться парою при контакті з гарячою лавою, а дрібні фрагменти лави реагують з парою, утворюючи світлий палагоніт туф, конуси, поширені у районах виверження базальту при контакті з водою. Приклад можна знайти в пірокластичних конусах Галапагоських островів. Палагоніт також може утворюватися повільнішим вивітрюванням лави, в результаті чого на поверхні гірської породи з'являється тонка, жовто-оранжева шкірка. Процес перетворення лави в палагоніт називається палагонітизацією[1].

Палагонітовий ґрунт — це світло-жовто-помаранчевий пил, що містить суміш частинок розміром до субмікронних розмірів, як правило, змішаних з більшими фрагментами лави. Колір свідчить про наявність заліза, вкладеного в аморфну ​​матрицю.

Палагонітовий туф — це туф, що складається з фрагментів сидеромелану та більш грубих шматочків базальту, вбудований у матрицю палагоніту. Композит сидеромелану як заповнювача у матриці палагоніту називається гіалокластит.

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]