Пандульф III (князь Беневентський)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пандульф III
Народився 10 століття
Італія
Помер 1059
Діяльність монарх
Посада Prince of Beneventod
Рід Landulfidsd
Батько Ландульф V
Діти Ландульф VI

Пандульф III (†1060), князь Беневентський (10331053), з 1012 правив також разом зі своїм батьком Ландульфом V і дідом Пандульфом II, з 1033 правив разом з батьком.

З 1038 Пандульф III правив разом зі своїм сином Ландульфом VI. На той час князівство Беневентське перебувало в залежності від імператора Священної Римської імперії.

В 1047 імператор Генріх III здійснив подорож на південь Італії, щоб оглянути свої володіння. Імператриця Агнеса відвідала Монте Гаргано як пілігрим та була прийнята у Беневенто. Імператор Генріх III не був прийнятий, а тому негайно організував облогу міста. Папа Римський Климент II відлучив Пандульфа III і Ландульфа VI, а також їх підданих від церкви. Невдовзі облога була знята, але правителі князівства були змушені втекти з міста.

У 1050 пап Лев IX як паломник прибув до Монте Гаргано, підтвердив відлучення князів від церкви, після чого жителі Беневенто прогнали князів. Беневенто визнало владу папи у квітні 1051, який 5 липня прийняв його під свою опіку.

Після битви біля Чівітате, в якій папа був полонений, місто запросило Пандульфа III і Ландульфа VI до влади (між червнем 1053 і березнем 1054). Пандульф III повернувся і правив як васал папи, а в 1059 остаточно зрікся престолу.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Caravale, Mario (ed). Dizionario Biografico degli Italiani: LXIII Labroca – Laterza. Rome, 2004.
Королівські титули
Попередник:
Ландульф V
Князь Беневентський
10331050
Наступник:
Ландульф VI