Папський хрест

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Папський хрест
PopesCross.svg
Версії
San Silvestro.JPG
Статуя папи Сильвестра I із папським хрестом
Деталі
Носій Папа Римський

Папський хрест - християнський хрест, який служить емблемою служіння Папи Римського у церковній геральдиці. Він зображений як палиця з трьома горизонтальними раменами біля верху, у зменшуваному порядку довжини в міру наближення до верху. Таким чином, хрест є аналогічним двохраменному архієпіскопському хресту, який використовується в геральдиці для позначення архієпископа, і, здається, використовувався саме для позначення церковного рангу, який є вищим, ніж архієпископа. У минулому цей дизайн хреста часто використовувався в церковній геральдиці як відмітний знак канцелярії Папи. Це часто було лише художнім засобом, оскільки використання хреста чи патериці не було частиною традиційних папських знаків.[1] Однак, принаймні один реальний, папський хрест, існує.

Символізм пов'язаний з папською владою був пов'язаний з трьох рамен, подібно до символіки, трьох корон на папській тіарі.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. The Office of the Liturgical Celebrations of the Supreme Pontiff: The Staff. Holy See Press Office. Процитовано 23 травня 2013. 

Джерела[ред. | ред. код]

  • Bühren, Ralf van : Kunst und Kirche im 20. Jahrhundert. Die Rezeption des Zweiten Vatikanischen Konzils (Konziliengeschichte, Reihe B: Untersuchungen), Падерборн: Ferdinand Schöningh 2008 ( ISBN 978-3-506-76388-4 )

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]