Парад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пара́д (фр. parade, ісп. parada, від лат. paro) — урочистий огляд військ, спортсменів, організоване, спільне проходження людей з нагоди свят чи пам'ятних дат під супровід маршів та з дотриманням встановленого церемоніалу. У цирку і театрі — загальний вихід на сцену (арену) всіх учасників перед початком або в кінці вистави.

Парад за Україну в Істаді 30 квітня 2022 року.

Військові паради[ред. | ред. код]

Парад «Trooping the Colour» 1956 року

Парад військ - проходження військ з бойовою технікою урочистим маршем з нагоди офіційних свят та різних урочистостей. Паради військ проводяться на відзнаку державних свят, а також важливих подій державного та військового значення за особливим розпорядженням Міністра оборони України.[1]

Парад як військовий ритуал є найскладнішою формою синхронізації руху великої кількості особового складу та техніки. Основним об'єднуючим матеріалом військового параду є марш з його підкресленою імперативністю, чітким пунктирним ритмом і незмінною розміреністю темпу, що утримується диригентом військового оркестру упродовж виконання усього ритуалу.

Одним з основних сучасних видів творчої діяльності військових оркестрів також є дефіляда (або дефіле; від фр. Défilé).

Дефіляда[ред. | ред. код]

Дефіляда — це театралізована вистава, яка охоплює виконання популярних мелодій з одночасними перешикуваннями оркестрових груп та окремих виконавців. Складнішою формою дефіле є плац-концерт. Структура плац-концерту передбачає виконання концертної, маршової музики за участю солістів, хорів, танцювальних колективів.

  • Військово-морський парад

Цивільні паради України[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]