Парламент Фландрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парламент Фландрії
нід. Vlaams Parlement
Logo Vlaams parlement.png
 
Brussels - Vlaams Parlement.jpg
 
Загальна інформація:
Юрисдикція: Бельгія Бельгія
Тип: Однопалатний
Дата заснування: 7 грудня 1971
Попередник: Cultural Council for the Dutch Cultural Community
Структура:
Депутатів: 124
Політичні
групи:
Уряд (89):

Опозиція (35):

Спікер: Ян Пеуманс (Новий фламандський альянс)
з 13 липня 2009
Адреса:
Адреса: Будинок Фламандського парламенту, Брюссель
Офіційний вебсайт:
www.vlaamsparlement.be

Commons-logo.svgВікісховище має мультимедійні дані за темою: Парламент Фландрії

Парла́мент Фла́ндрії (нід. Vlaams Parliament) — орган законодавчої влади Фландрії з питань, що належать до компетенції регіону як федеративної частини Бельгії. Фламандський парламент затверджує укази як закони регіону Фландрії, що застосовуються для всіх осіб Фландрії та Фламандських установ у Брюсселі; призначає уряд Фландрії і затверджує бюджет регіону. Засідання парламенту Фландрії відбувається в Будинку Фламандського парламенту.

Історія[ред. | ред. код]

Від 1830 до 1970 року Бельгія була унітарною державою з єдиним урядом і двопалатним парламентом. Закони, видані парламентом, застосовувалися до всіх бельгійців, і міністри здійснювали свої повноваження по всій країні.

Між 1970 і 2001 роками бельгійський парламент послідовно затвердив п'ять конституційних реформ, які поступово змінили Бельгію з унітарної на федеративну державу. У зв'язку з цим, спільнотам, а пізніше і регіонам, було надано власні парламенти.

7 грудня 1971 року Рада голландськомовної спільноти провела своє перше засідання. Пізніше в 1980 році фламандці вирішили об'єднати фламандську спільноту з фламандським регіоном. У підсумку Фландрія нині має один парламент і один уряд, які відповідають перед спільнотою в регіональних питаннях. Від часу заснування парламент називався Рада Фландрії (нід. Vlaamse Raad), поки він не був офіційно перейменований на Парламент Фландрії (нід. Vlaams Parlement) 13 червня 1995 року.

Посилання[ред. | ред. код]