Покрівельна черепаха Сміта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Покрівельна черепаха Сміта
Pangshura smithii IMG 3373 01.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Азійські прісноводні черепахи
Рід: Покрівельна черепаха
Вид: Покрівельна черепаха Сміта
Біноміальна назва
Gray, 1863
Синоніми
Batagur smithii
Kachuga smithii
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pangshura smithii
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pangshura smithii
IUCN logo.svg МСОП: 39554
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 254399

Покрівельна черепаха Сміта (Pangshura smithii) — вид черепах з роду Покрівельна черепаха родини Азійські прісноводні черепахи. Має 2 підвиди. Отримала назву на честь шотландського зоолога Ендрю Сміта.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина карапаксу досягає 23 см. Голова невелика, морда витягнута. Шкіра зверху голови поділена на великі щитки. Карапакс еліптичний, розширюється у задній частині, наділений кілем. Пластрон довгий і вузький.

Голова жовтувато—сіра або рожево—сіра з червоно-коричневими плямами з боків, що розташовані над темними плямами. Шия сіра з жовтими смугами. Колір карапаксу коливається від коричневого до жовто—коричневого, кіль має темне забарвлення. Пластрон і перемичка жовтого кольору з великими темними плямами на кожному щитку.

Підвиди розрізняються за забарвленням. У Kachuga smithii smithii малюнок пластрону складається з великих темних плям. Голова цілком темна, як зовнішня поверхня кінцівок. У Kachuga smithii pallidipes темного малюнка на пластрона немає. На голові тільки темні смуги по боках, а темна пігментація на кінцівках менш виражена.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляє канали, ставки та озера. Зустрічається на висоті до 600 м над рівнем моря. Під час сухого сезону стає кволою, ховається у бруді. Харчується рибою, жабами, креветками, комахами, хробаками, фруктами, пагонами рослин родів Amaranthus, Typhaceae, Carex, Polygonum, а також Cynodon dactylon.

Самиця стають статевозрілими при довжині карапаксу 12,5 см, а самці — 9,5 см. Гніздування відбувається на піщаних берегах річок з серпня по середину листопада. Самиця відкладає 3—11 білих подовжених яєць розміром 39,2—54x22—24,7 мм за сезон буває 2 кладки.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає у басейні річки Інд у Пакистані та на північному заході Індії, часто трапляється у Непалі, а також у басейні річки Ганг у Бангладеш.

Підвиди[ред. | ред. код]

  • Pangshura smithii smithii
  • Pangshura smithii pallidipes

Джерела[ред. | ред. код]

  • Spinks, Phillip Q.; Shaffer, H. Bradley; Iverson, John B; McCord, William P. 2004. Phylogenetic hypotheses for the turtle family Geoemydidae. Molecular Phylogenetics and Evolution 32(1):164-182