Поликсен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поликсен
Coin of Indo-Greek king Polyxenos.jpg
Народився невідомо
Індо-грецьке царство
Помер бл. 100 до н. е.
Поховання Swat District[d]
Діяльність король
Титул цар
Термін 100 рік до н.е. або 85-80 роки до н.е.
Попередник Геліокл II
Наступник Філоксен I

Поликсен I Епіфан Сотер (*Πολύξενος ὁ Ἐπιφανῆς, ὁ Σωτήρ, д/н —100 до н. е.) — індо-грецький цар в Паропамісадах та Арахозії у 100 до н. е. (за іншою версією 85 до н. е.80 до н. е.).

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Євтидемідів. Ймовірно був родичем (можливо сином або онуком) царя Менандра I. За однією з версій, у 95 році до н. е. зумів повалити царя Антіалкіда I, або став правителем Паропамісад з Таксилою десь близько 95 року до н. е. В подальші роки вимушений був боротися проти Геліокла II з Євкратидів. Згодом його суперником став Деметрій III. Але було повалено Філоксеном.

Втім, за іншою версією правив у 85—80 роках до н. е., боровся з Гермієм I, Архебієм та Геліоклом II за владу, тоді ймовірно повалено саками. Проте ця версія ще достеменно не підтверджена.

Відомі монети цього царя, де зображено самого Поликсена з діадемою, на зворотньому боці — Афіну Палладу з егідою. Більшість монет є срібними тетрадрахмами.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Abodh K. Narain: The Indo-Greeks. Clarendon Press, Oxford 1957, S. 96 f.
  • O. Bopearachchi, Monnaies gréco-bactriennes et indo-grecques, Catalogue raisonné, Bibliothèque Nationale, Paris, 1991, p.453