Полтавський театр української драми імені І. П. Котляревського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Полтавський театр
української драми імені І. П. Котляревського

Країна Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic (1919-1929).svg Українська СРР
Місто
Назва на честь
(епонім)
Іван Котляревський
Тип драматичний театр, колишня організаціяd
Жанр драма[d]
Відкрито 1926
Роки роботи 1926—1928
Закрито 1928
Керівництво М. Г. Невідомський
Ідентифікатори і посилання

Полтавський театр української драми імені І. П. Котляревського — драматичний театр, заснований у Полтаві, що діяв 1926—1928 років.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

1926 року Микола Невідомський[1] зібрав акторський склад з 60 осіб з групи акторів Першого театру Української Радянської Республіки імені Т. Г. Шевченка та безробітних полтавських акторів. Колектив театру, що належав Полтавській окрполітосвіті, мав драматичну трупу, хор і оркестр. Театр працював у приміщенні Полтавського музичного технікуму.

Режисерами були І. Юхименко, К. Бережний, згоду дав Л. Кліщеєв.

Проте фінансування театру було вкрай поганим і до початку 1928 театр розпався, а на його основі утворився Полтавський робітничо-селянський театр.

«Драли з нас гарантії за всякі приміщення до 200 карб. за вечір, а російська оперетка одержувала в цей час собі гарантії до 10,000 карб. З цього приводу зчинили диспут: оперета чи український театр. Багато писалось і говорилось, а профспілки закуповували оперети. Розпався театр, а з його рештків утворився Полтавський РСТ», — згадував Микола Невідомський.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Невідомський М. Г. — художній керівник Робітничо-селянського театру, Українського пересувного театру сатири «Червоний Перець», засновник і керівник Полтавського театру української драми імені І. П. Котляревського.
  2. Мик. і Мих. Рік роботи театру «Червоний перець» // Сільський театр. № 11, 1929 — C. 28

Посилання[ред. | ред. код]