Празька консерваторія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Празька консерваторія

Празька консерваторія (чеськ. Pražská konzervatoř) — вищий навчальний заклад у Празі.

Заснована 1808 року, ставши першою консерваторією центральної Європи. Устав консерваторії був розроблений Берджихом Дівішем Вебер за прикладом недавно відкритих Паризької (1784) та Міланської (1807) консерваторій.

Серед викладачів консерваторії наступних років — Антонін Дворжак, який випустив таких відомих композиторів як Вітезслав Новак і Йозеф Сук. Празьку консерваторію закінчили також Богуслав Мартину.

Після 1918 року, консерваторія була націоналізована, але й втратила свої приміщення в Рудольфінум. Протягом певного періоду часу консерваторія розміщувалася в будівлі монастиря, цього разу бенедиктинців, пізніше на території колишнього хімічного установи на вулиці Троянова і, нарешті, в будівлі Na Rejdišti в Старому місті, де він перебував до сьогоднішнього дня. У 1919 році консерваторія була розширена, в цей час почала діяти театральна школа.

Сьогоді окрім традиційних для консерваторії інструментальних кафедр, в Празькій консерваторії діють також відділ популярної музики та відділ музичного театру.

Посилання[ред.ред. код]