Празька консерваторія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Празька консерваторія

Празька консерваторія (чеськ. Pražská konzervatoř) — вищий навчальний заклад у Празі.

Заснована 1808 року, ставши першою консерваторією центральної Європи. Статут консерваторії був розроблений Берджихом Дівішем Вебером за прикладом недавно відкритих Паризької (1784) та Міланської (1807) консерваторій.

Серед викладачів консерваторії наступних років — Антонін Дворжак, який випустив таких відомих композиторів, як Вітезслав Новак і Йозеф Сук. Празьку консерваторію закінчив також Богуслав Мартину.

Після 1918 року консерваторія була націоналізована, але й втратила свої приміщення в Рудольфінум. Протягом певного періоду часу консерваторія розміщувалася в будівлі монастиря, цього разу бенедиктинців, пізніше на території колишнього хімічного установи на вулиці Троянова і, нарешті, в будівлі Na Rejdišti в Старому місті, де він перебував дотепер. У 1919 році консерваторія була розширена, в цей час почала діяти театральна школа.

Сьогодні, окрім традиційних для консерваторії інструментальних кафедр, у Празькій консерваторії діють також відділи популярної музики та музичного театру.

Відомі люди[ред. | ред. код]

Навчалися[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Лисенко І. Каан із Альбеса Йіндржіх // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 264. — ISBN 978-966-528-318-8.

Посилання[ред. | ред. код]