Прикрашена черепаха червоночеревна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прикрашена черепаха червоночеревна
Прикрашена черепаха червоночеревна
Прикрашена черепаха червоночеревна
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Підродина: Довгошиї черепахи
Рід: Прикрашені черепахи
Вид: Прикрашена черепаха червоночеревна
Біноміальна назва
Pseudemys rubriventris
(Le Conte, 1830)
Синоніми
Testudo rubriventris
Emys irrigata
Emys rivulata
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pseudemys rubriventris
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pseudemys rubriventris
EOL logo.svg EOL: 1055544
ITIS logo.svg ITIS: 173814
IUCN logo.svg МСОП: 18460
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 580249
Fossilworks: 105348

Прикрашена черепаха червоночеревна (Pseudemys rubriventris) — вид черепах з роду Прикрашені черепахи родини Прісноводні черепахи.

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина карапаксу коливається від 25 до 40 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова середнього розміру. Має зубчатий, кликоподібний виріст на верхній щелепі. Карапакс довгий і досить низький. У самиць карапакс трохи зморшкуватий. Пластрон великий. Пахвові щитки коротки.

Зверху черепаха забарвлена у темно-коричневі тони. Голова, шия та кінцівки з поздовжніми білими переривчастими смужками. Пластрон і нижній край карапаксу червонуваті. У самиць карапакс коричневий з червоними поперечними рисками і безліччю дрібних червоних міток, а пластрон помаранчевий або червоний зі складним малюнком, що з віком зникає. Старі особини дуже темні, але відмітини з віком не зникають.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє струмки, ставки, озера, болота з прісною і солонуватою водою. Населяє сильно замулені водойми, порослі різноманітною водною рослинністю з переважанням перистолистників. Дуже обережна і часто ховається у густих заростях водних рослин. Активна з середини квітня при температурі води 13-14 °C до середини вересня. Коли вода охолоджується, черепаха може переміщатися по суші на значні відстані. Харчується рибою, земноводними, молюсками, комахами, водними рослинами.

Статева зрілість настає у 9 років. Сезон парування припадає на березень—липень в залежності від місця проживання. Самиці відкладають яйця у травні—червні. У кладці 13—17, іноді 30 яєць. Інкубаційний період триває 70—100 днів. Новонароджені черепашата завдовжки 2,8—3,2 см.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає уздовж Атлантичного узбережжя від Північної Кароліни до Нью-Джерсі та Массачусетса. Зустрічається також у Пенсильванії (США).

Джерела[ред.ред. код]

  • Stephens, P.R. & Wiens, J.J. 2003. Ecological diversification and phylogeny of emydid turtles. Biol. J. Linn. Soc. 79: 577–610
  • White, Christopher P. 1986. Freshwater turtles: Designed for survival turtles. National Geographic 169(1):40-59