Проблисковий маячок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Проблисковий маячок. Традиційний вигляд.
Червоно-сині проблискові маячки

Проблиско́вий маячо́к, мигáлка — один з типів спеціальних світлових попереджувальних вогнів, що встановлюється на дах автомобіля, або над ним. Слугують для попередження учасників дорожнього руху, встановлення пріоритетності руху та надають інші привілеї, або попереджають учасників дорожнього руху.

Призначення кольорів проблискових маячків в Україні (ДСТУ 3849-99):

  • Синій — встановлюється на оперативних транспортних засобах МНС пожежної охорони, МВС, аварійної служби газу, гірничорятувальної служби, каретах швидкої медичної допомоги, ДСО, прокуратури, СБУ, Управління державної охорони та на транспортних засобах осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона. Також встановлюється на спеціалізованих транспортних засобах для перевезення грошових та матеріальних цінностей, служб безпеки руху та війської автомобільної інспекції.
  • Червоний — встановлюється як додатковий до синього
  • Жовто-гарячий (помаранчевий) — встановлюється на транспортних засобах, що обслуговують проїжджу частину, перевозять небезпечні або негабаритні грузи.
  • Зелений — якщо під час супроводження колони транспортних засобів (ТЗ) на ТЗ, що рухається попереду, увімкнені проблискові маячки синього та червоного (або тільки червоного кольору), колону має замикати ТЗ з увімкненим зеленим (або синім і зеленим) проблисковими маячками, після проїзду якого відміняються обмеження на рух інших транспортних засобів.