Пожежна охорона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пожежна машина на базі вантажного автомобіля ЗІЛ, Олександрія.
Відкриття пожежної станції в місті Олександрія, 1898 рік.

Поже́жна охоро́на — сукупність створених у встановленому порядку органів управління, підрозділів та організацій, призначених для організації профілактики пожеж, їх гасіння та здійснення покладених на них аварійно-рятувальних робіт.

Пожежна охорона в Україні[ред.ред. код]

На підприємствах існує два види пожежної охорони: професійна і воєнізована.

Воєнізована охорона створюється на об'єктах з підвищеною небезпекою.

Крім того, на підприємствах для посилення пожежної охорони організовуються добровільні пожежні дружини і команди, добровільні пожежні товариства і пожежно-технічні комісії з числа робітників та службовців.

При Міністерстві внутрішніх справ існує управління пожежної охорони (УПО) і його органи на місцях. До складу УПО входить Державний пожежний нагляд, який здійснює:

Екстрений виклик[ред.ред. код]

Цілодобовий оперативний телефон 101

Вшанування пам'яті[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Організація пожежно-профілактичної роботи : навч. посіб. / О. В. Міллер, О. М. Парубок, А. І. Харчук ; М-во України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобил. катастрофи, Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. – Л. : ЛДУ БЖД, 2009. – 392 с. : іл. – Бібліогр.: с. 236-240 (85 назв). – ISBN 97-966-655-202-3
  • Основи підготовки пожежника : навч. посіб. / С. Ю. Дмитровський, В. І. Лущ, П. В. Семенюк ; М-во надзвич. ситуацій, Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльн. – Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2011. – 296 с. : іл. – Бібліогр.: с. 291-292 (37 назв). – ISBN 978-617-607-182-2


Щит Це незавершена стаття про безпеку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.