Пудль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Пудель)
Перейти до: навігація, пошук
Пудль right-center
Gradowiki.jpg
Походження Франція
Характеристики
Висота Великий — 50-65 см
Малий — 35-45 см
Мініатюрний — 28-35 см
Той пудль — до 26 см
Вага Великий: близько 22 кг.
Малий: близько 12 кг.
Мініатюрний: близько 7 кг.
Той пудель: менше 7 кг.
Класифікація МКФ:
FCI 172
Стандарти породи
FCI [9. Собаки-компаньйони та тої стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Пудль[1] (анг. Poodle) — порода декоративних собак.

Історія породи[ред.ред. код]

Імовірно ця порода з'явилася в 16 столітті від старовинних довгошерстих пастуших і мисливських «водяних собак». Пудлі отримали величезну популярність, але згодом їх перестали використовувати для полювання і вони поступово перетворилися в кімнатно-декоративних.

Колись пудлів використовували на полюванні

Вперше стандарт на цю породу був прийнятий у Німеччині в 1904. У ті часи пуделі ділилися на великих і мініатюрних. У 1936 Міжнародна Кінологічна федерація зареєстрував цю породу як французьку, і ділення йшло вже на великих, малих і мініатюрних. На той пуделів стандарт був прийнятий в 1984. Пуделі були улюбленцями багатьох відомих людей державних і громадських діячів, письменників, художників, музикантів. Бетховен написав елегію на смерть свого улюбленця, Г. Гейне склав вірш «чеснотна собака», а перу О. І. Купріна належить зворушливе оповідання «Білий пудль». У Росії розведенням пуделів стали займатися в 18 столітті.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Пудлі дуже гармонійно складені. Майже квадратного формату з характерним шерстним покривом. Голова подовжена, з невеликим потиличним бугром. Морда злегка загострена. Очі дуже виразні. Вуха довгі, висячі, із закругленими кінцями, щільно прилягають до голови. Хвіст поставлений високо, товстий в основі. Шерсть пухнаста, досить довга.

Коричневий пудль

Визнані забарвлення:

 • Біле (тон однорідний, очі чорні або темно-коричневі, кігті і мочка носа чорні),
 • Сріблясте (тон однорідний, не переходить ні в білий, ні в чорний, очі темно-коричневі або чорні, мочка носа і кігті чорні),
 • Абрикосове (тон однорідний, не переходить в коричневий, білий або кремовий, очі, мочка носа і кігті чорні або темно-коричневі),
 • Коричневе (тон однорідний, досить темний, очі темно-коричневі або темно-бурштинові, мочка носа, повіки, губи, ясна, небо і кігті темно-коричневі або чорні)
 • Чорне (мочка носа, повіки, губи, ясна, небо, подушечки на лапках і кігті чорні).

Існує чотири різновиди пуделів:

 • великий (висота в холці 50-65 см, міцний кістяк і сильне мускулатура; чудові захисники і сторожа) , вага близько 22 кг;
 • малий (висота в холці 35-45 см), вага близько 12 кг;
 • мініатюрний (висота в холці 28-35 см), вага близько 7 кг;
 • Той пудель (висота в холці до 26 см), вага менше 7 кг.

Маленькі пудлі через свою нервозність мають схильність багато гавкати. Вони також частіше хворіють. Шерсть пудлів не линяє, але вимагає постійного догляду. Раз на півроку їх стрижуть в стилі «модерн» або «під лева». У пудлів чудовий характер. Вони прекрасно ладнають з усіма членами родини, люблять бавитися з дітьми. Обожнюють плавати і гратися з м'ячем. Слухняні, дуже добре запам'ятовують команди господарів, а тому легко піддаються дресируванню.

Джерела[ред.ред. код]

  Посилання[ред.ред. код]