Пудель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пудель
Походження Франція
Характеристики
Зріст Великий — 50-65 см
Малий — 35-45 см
Мініатюрний — 28-35 см
Той — до 26 см
Вага Великий: близько 22 кг.
Малий: близько 12 кг.
Мініатюрний: близько 7 кг.
Той: менше 7 кг.
Класифікація МКФ:
FCI 172
Стандарти породи
FCI [9. Собаки-компаньйони та тої стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)


Пу́дель (нім. Pudel, англ. Poodle) — порода декоративних собак, яка згідно з класифікацією Міжнародної Кінологічної Федерації належить до 9 групи — «Собаки-компаньйони та тої».

Історія породи[ред. | ред. код]

Колись пуделів використовували на полюванні

Імовірно, ця порода з'явилася в 16 столітті від старовинних довгошерстих пастуших і мисливських «водяних собак». Пуделі отримали величезну популярність, але згодом їх перестали використовувати для полювання і вони поступово перетворилися в кімнатно-декоративних.

Вперше стандарт на цю породу був прийнятий у Німеччині в 1904. У ті часи пуделі ділилися на великих і мініатюрних. У 1936 Міжнародна Кінологічна федерація зареєструвала цю породу як французьку, і ділення йшло вже на великих, малих та мініатюрних. На той-пуделів стандарт був прийнятий в 1984. Пуделі були улюбленцями багатьох відомих людей державних і громадських діячів, письменників, художників, музикантів. Бетховен написав елегію на смерть свого улюбленця, Гейне склав вірш «чеснотна собака», а перу О. І. Купріна належить зворушливе оповідання «Білий пудель». У Російській імперії розведенням пуделів стали займатися в 18 столітті.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Коричневий пудель

Пуделі дуже гармонійно складені. Майже квадратного формату з характерним шерстним покривом. Голова подовжена, з невеликим потиличним бугром. Морда злегка загострена. Очі дуже виразні. Вуха довгі, висячі, із закругленими кінцями, щільно прилягають до голови. Хвіст поставлений високо, товстий в основі. Шерсть пухнаста, досить довга.

Великий пудель

Визнані забарвлення:

  • Біле (тон однорідний, очі чорні або темно-коричневі, кігті і мочка носа чорні),
  • Сріблясте (тон однорідний, не переходить ні в білий, ні в чорний, очі темно-коричневі або чорні, мочка носа і кігті чорні),
  • Абрикосове (тон однорідний, не переходить в коричневий, білий або кремовий, очі, мочка носа і кігті чорні або темно-коричневі),
  • Коричневе (тон однорідний, досить темний, очі темно-коричневі або темно-бурштинові, мочка носа, повіки, губи, ясна, небо і кігті темно-коричневі або чорні)
  • Чорне (мочка носа, повіки, губи, ясна, небо, подушечки на лапках і кігті чорні).

Існує чотири різновиди пуделів:

  • великий (висота в холці 50-65 см, міцний кістяк і сильне мускулатура; чудові захисники й сторожа), вага близько 22 кг;
  • малий (висота в холці 35-45 см), вага близько 12 кг;
  • мініатюрний (висота в холці 28-35 см), вага близько 7 кг;
  • той (висота в холці до 26 см), вага менш як 7 кг.

Маленькі пуделі через свою нервозність мають схильність багато гавкати. Вони також частіше хворіють. Шерсть пуделів не линяє, але вимагає постійного догляду. Раз на пів року їх стрижуть в стилі «модерн» або «під лева». У пуделів чудовий характер. Вони прекрасно ладнають з усіма членами родини, люблять бавитися з дітьми. Обожнюють плавати й гратися з м'ячем. Слухняні, дуже добре запам'ятовують команди господарів, а тому легко піддаються дресируванню.

Джерела[ред. | ред. код]

Пудль: офіційний стандарт породи (PDF). Міжнародна Кінологічна Федерація (ENG) .

Посилання[ред. | ред. код]