Пік нафти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Крива видобутку нафти, як запропоновано M.Кінг Хаббертом в 1956.
Крива видобутку нафти, 2004 р.

Пік нафти (англ. Peak Oil) — точка в часі, коли досягнуто максимального рівня видобутку нафти, після якого рівень видобутку починає зменшуватись.

Якщо всесвітнє споживання нафти не буде призупинено до того як почнеться період зменшення, може статися світова енергетична криза, бо недостача нафти призведе до росту цін, можливо стрімкого.

Експерти США станом на 1990 рік зазначали, що за прогнозами передбачається критичний рівень нафтової і енергетичної кризи до 2020 року.[1]

Можливі наслідки[ред.ред. код]

Оскільки в багатьох країнах енергія нафти, яка використовується під час перевезень тощо, відіграє значну роль у створенні ринку доступної та дешевої їжі, зростання цін на нафту може спричинити також значне зростання цін на харчі. Це може призвести до масового голоду.[2][3]

Споживання нафти на душу населення (більш темні кольори представляють більше споживання, сірий не представляє ніяких даних)

Див. також[ред.ред. код]

Статті[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Маслов В. І. / Сам себе катаю: Все про велосипед: Для серед. і ст. шк. віку / Худож Є. І. Корольков.—К.:Веселка, 1990.—172с.:іл. ISBN 5-301-00515-4 (с.:115)
  2. N. Church. Why Our Food Is So Dependent On Oil. [1]
  3. Why the price of 'peak oil' is famine - Telegraph


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Екологія Це незавершена стаття з екології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.