Пінгвін королівський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пінгвін королівський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Пінгвіноподібні (Sphenisciformes)
Родина: Пінгвінові (Spheniscidae)
Рід: Королівський пінгвін (Aptenodytes)
Вид: Пінгвін королівський
Aptenodytes patagonicus
J.F.Miller, 1778

Посилання
Вікісховище: Aptenodytes patagonicus
EOL: 45512073
ITIS: 174450
МСОП: 22697748
NCBI: 9234
Fossilworks: 173569
Яйце королівського пінгвіна

Пінгві́н королі́вський[1] (Aptenodytes patagonicus) — нелітаючий вид птахів родини пінгвінових. Це другий за розмірами вид пінгвінів після імператорського.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина тіла королівського пінгвіна сягає 90-110 см, вага становить близько 15 кг.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Географічне розповсюдження пінгвінів значною мірою пов'язане з температурою вод океану, в якому птахи проводять дві третини життя. Вважають, що один з основних чинників, що формують ареали того або іншого виду пінгвінів, — це здатність пташенят даного виду переходити до життя у воді певної температури. Для пташенят королівського пінгвіна необхідно, щоб вода на поверхні моря прогрілася до +5 °С. Ці птахи гніздуються величезними колоніями поблизу Антарктиди колоніями на островах Маріон, Кергелен, Херд, Південна Георгія та ін. З грудня по лютий вони мігрують до межі пакової криги у пошуках здобичі.

Живлення[ред. | ред. код]

Королівський пінгвін живиться винятково тваринною їжею. Основу їх раціону складають риба, головоногі молюски, кальмари та планктон.

Розмноження[ред. | ред. код]

Статеве дозрівання настає в 6 років. Гніздується королівський пінгвін 1 раз на 2 роки. В кладці буває лише по одному яйцю. Королівські пінгвіни утворюють пари на все життя. Яйце висиджує самець доки самиця вирушає на годівлю до океану. Самець тримає яйце на лапах, вкриваючи його шкіряною складкою черева, щоб вберегти від холоду. Самець і самиця висиджують яйце по черзі, доки другий годується. Пташенята вилуплюються через 8 тижнів висиджування Вони повністю вкриті товстим коричневим пухом, однак батьки все одно до певного часу продовжують їх зігрівати. Ті пташенята, що вилупилися на початку літа до зими встигають досягти розмірів дорослих птахів. Більшість тих пташенят, що вилупилися пізніше, взимку вмирають

Проживання[ред. | ред. код]

Батьківщина королівських пінгвінів — негостинні, холодні райони, відкриті для всіх крижаних вітрів. Птахам доводиться переживати довгі зими, під час яких на небосхилі тільки зрідка з'являється сонце. Королівські пінгвіни мешкають на островах Маріон, Кергелен, Херд, Південна Георгія, Маккуорі та інших. Острови, розташовані поряд з Антарктидою, на яких пінгвіни тримаються більшу частину року, вкриті товстим шаром снігу. Птахи живуть у прибережних районах, де протягом усього року можна знайти вдосталь корму. Королівські пінгвіни з надзвичайною легкістю й грацією кружляють у крижаній воді. Така рухливість різко контрастує з їхньою незграбною ходою на суші.

Вороги[ред. | ред. код]

Найбільшу небезпеку становлять морські леопарди та косатки. На пташенят часто полюють коричневі поморники та гігантські буревісники.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Franck S. Todd, Fabrice Genevois, Oiseaux & Mammifères antarctiques et des îles de l'océan Austral, Paris, Kameleo, 2006, 144 p.
  • Hadoram Shirihai: A Complete Guide to Antarctic Wildlife — The Birds and Marine Mammals of the Antarctic Continent and Southern Ocean, Alula Press, Degerby 2002, ISBN 951-98947-0-5


  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.