Піпа Марія Матвіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Піпа Марія Матвіївна
Піпа Марія Матвіївна 1938.jpg
Народилася 1909
Карабинівка, Новомосковський повіт, Катеринославська губернія, Російська імперія
Померла невідомо
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Діяльність державний діяч, політик
Посада депутат Верховної Ради УРСР[d]
Партія КПРС

Марія Матвіївна Піпа (1909(1909)?, Катеринославська губернія, тепер Дніпропетровська область — ?) — українська радянська діячка, керівник контори Державного банку СРСР Синельниківського району Дніпропетровської області. Депутат Верховної Ради УРСР 1—2-го скликань.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася у родині селянина-бідняка села Карабинівки Новомосковського повіту Катеринославської губернії, який згодом переїхав у село Середнє-Раївку на Катеринославщині.

Закінчила трьохкласну сільську школу. Трудову діяльність розпочала у п'ятнадцятирічному віці хатньою робітницею та наймичкою у багатих селян. З 1929 року працювала на сільськогосподарській дослідній станції, вступила до комсомолу.

Член ВКП(б) з 1931 року.

У 1931—1937 роках брала активну участь в колективізації, працювала в районному комітеті ЛКСМУ, в політичному відділі Роздорівської машинно-тракторної станції Синельниківського району, в комсомольській організації колгоспу «Паризька комуна» та в Ново-Посьолківській школі Синельниківського району Дніпропетровщини.

У 1937—1941 роках — голова сільської ради села Новий Посьолок Синельниківського району Дніпропетровської області. У 1941 році працювала керівником Синельниківської районної контори Державного банку СРСР.

У 1941 році евакуйована в місто Красноводськ Туркменської РСР, де працювала в банківських органах. У 1943 році повернулася на Дніпропетровщину.

З 1943 року — керівник Синельниківської районної контори Державного банку СРСР Дніпропетровської області.

Нагороди[ред. | ред. код]

  • ордени
  • медалі

Джерела[ред. | ред. код]

  • газета «Зоря» (Дніпропетровськ) — січень 1947 року.