Радіокнопка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перемикання радіокнопок

Радіокнопка (англ. Radio button) — елемент графічного інтерфейсу користувача, що дозволяє користувачеві вибрати тільки один з елементів набору. Також існує застарілий термін перемикач[1], проте він же часто застосовується і для прапорців (англ. checkbox)[2].

Назва та принцип дії[ред. | ред. код]

Радіокнопки, вибрано варіант "Cat"

Назва походить від фізичних кнопок, що використовувалися на старих радіоприймачах для вибору діапазонів або наперед встановлених станцій, в яких коли натискалась якась кнопка інші затиснуті вискакували, тож залишалася лише одна натиснута кнопка.

Радіокнопки об'єднуються в групи з двох або більше і зображуються на екрані зазвичай у вигляді круглих отворів, які можуть бути порожні(не вибрано) або точку (обрано). Поряд з кожною радіокнопкою, як правило, показані заголовки з описом, що кожен варіант означає. Коли користувач вибирає котрийсь варіант, то вибір з інших варіантів автоматично знімається. Вибір варіанту можна зробити, клацнувши кнопкою миші на радіокнопці або заголовку, а також за допомогою клавіш.

Цілком можливо, що спочатку жоден з варіантів не буде вибраний. Цей стан не може бути відновлений ​​внаслідок взаємодії з радіокнопками (але це можливо через інші елементи користувацького інтерфейсу).

HTML[ред. | ред. код]

В HTML для зображення радіокнопки на сторінці застосовують тег вигляду: <input type="radio"> .

Unicode[ред. | ред. код]

В Unicode, необрані та обрані перемикачі представлені кодами U+25CB (, 'WHITE CIRCLE'), and U+25C9 (, 'FISHEYE').

Шрифт Wingdings 2 містить у позиціях 153 і 158 гліфи, схожі на радіокнопки.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]