Радіо «Дзвони»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Радіо «Дзвони»
Місто трансляції Івано-Франківськ
Територія Івано-Франківська область
Гасло «Слухай рідне, слухай українське!»
Частота105,8 FM
Моваукраїнська
Вперше в ефірі26 листопада 1996 (25 років)
Форматмузично-інформаційний, новини, вітальні, просвітницькі, культурологічні та релігійні програми
Власникєпископ Микола Сімкайло, єпископ Софрон Мудрий
Адресам. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 22 А
ОнлайнСлухати (128 kb/s)
Вебсторінкаdzvonyfm.org.ua

Радіо «Дзвони» — було засноване у 1996 році в м. Івано-Франківську.

Історія[ред. | ред. код]

Засноване у 1996 році тоді ще отцем-мітратом, а згодом і владикою Миколою Сімкайлом, пізніше до спiвласникiв приєднався і єпископ Софрон Мудрий ЧСВВ. Це був час, коли Греко-Католицька Церква вийшла з підпілля після багатьох років комуністичного переслідування. Протягом цих років апостольська діяльність церкви в Івано-Франківську була досить обмеженою. Будь-які засоби євангелізації були заборонені. Тому, коли єпархія почала знову своє легальне існування, серед багатьох проблем, з яким вона стикнулася, був також і брак інструментів євангелізації. Тобто радіо «Дзвони» виникло через велику потребу поширювати навчання Церкви у пост-атеїстичному суспільстві. Ця необхідність продовжує зростати, тому що Івано-Франківськ є одним з найбільших центрів Греко-Католицької Церкви; тому радіо «Дзвони» дуже відповідає інтересам і духовним потребам місцевих людей. На сьогодні радіо «Дзвони» — це єдине єпархіяльне католицьке радіо в усій Україні, яке має власну хвилю і щоденний цілодобовий ефір.

У січні 2006 року на радіо «Дзвони» безпосередньо почало працювати Згромадження воплоченого слова, коли о. Софрона Зелінського було призначено директором. Згромадження прийняло виклик, бо це була добра нагода для реалізації його власної харизми — євангелізації культури.

Формат[ред. | ред. код]

З цією метою Радіо «Дзвони» разом із Згромадженням поставило перед собою наступні завдання:

1) Давати опис світових подій, щоб відображати сучасну реальність та коментувати події, шукаючи їх розв'язок з християнської точки зору.

2) Залучати до наших радіопрограм спеціалістів, щоб вони ознайомлювали слухачів з актуальними проблемами сучасності, а також давали католицький погляд на специфічні сфери життя.

3) Піднімати культурний рівень населення через пізнання творів мистецтва та літератури (музичні програми, літературні читання, вислови видатних митців).

4) Проголошувати Слово Боже, даючи Йому дійти до всіх середовищ у суспільстві, де часто, крім радіо, ніхто інший не має доступу.

5) Інформувати про життя і події Церкви у світі та Україні.

6) Поширювати і поглиблювати знання католицької доктрини через катехизм, проповіді та формативні науки y спосіб, властивий радіо.

7) Навчати людей застосувати науку Церкви у житті через пропагування християнської моралі, практики Святих Таїнств та діл милосердя.

8) Відродити прагнення людини до духовного через молитви, Службу Божу, пояснення літургії і т. д.

9) Спонукати до екуменізму: дати розуміти доктрину екуменізму і засоби співжиття між християнами.

Праця у непридатних для радіо умовах, без жодної стабільної фінансової підтримки, без жодного досвіду в управлінні радіо. Перші кроки: набір нової команди, «аматорське» переобладнання єдиної радіостудії (щоб покращити якість звуку), пошук рекламодавців, в основному серед добрих друзів «Згромадження», бо зважаючи на той стан, в якому знаходилося радіо, ділові люди не могли сподіватися на вигоду від співпраці з Радіо «Дзвони». У другій половині 2007 року розпочався генеральний ремонт приміщення радіо, закупівля нової апаратури. Велику частину «чорної» роботи допомагали виконувати молоді люди та підлітки Воплоченого Слова на чолі о. Софроном особисто. Вони разом виносили сміття від будматеріалів, фарбували, мили, прибирали і т. д. Тим часом радіо перенеслося на поверх нижче в одну кімнатку, де і створювались усі програми протягом осені та зими 2007 р. і весни 2008 р. У травні 2008 р. радіо перейшло у відремонтоване приміщення з новою апаратурою, де і працює до сьогодні.

Потім прийшов час змінювати музичний ефір, роблячи його більш відповідним до сучасного слухача, не забуваючи при цьому про католицьке спрямування радіо. В ефірі звучала в тільки українська музика, відібрана звукорежисерами радіо, щоб не містила поганого змісту.

У травні 2008 р. були проведені курси прямого ефіру для працівників радіо та молоді Воплоченого Слова, яка виявила бажання волонтерською працею у прямому ефірі допомогти пожвавити радіо. Курси провів Андрій Макаренко, ведучий одного з українських телеканалів, який має у цій сфері величезний досвід.

У січні 2009 р. перенесенням антени з катедрального собору на ЦНТІ у Івано-Франківську була вирішена проблема поганої чутності. Тепер радіо «Дзвони» чути значно далі (близько 80 % області).

Поступово вирішується і матеріальна сторона радіо, яка великою мірою залежить від надходжень з реклами. Краща чутність та пожвавлений ефір заохочують рекламодавців вкладати кошти у це радіо, що у свою чергу дозволяє наймати професійних журналістів та підвищувати програмний рівень радіо.

Працівники радіо працюють не задля заробітку, але формою самопосвяти у служінні Богу. А члени Згромадження, які працюють на радіо, зі свого боку докладають чималих зусиль, щоб формувати колектив як такий та кожного його члена зокрема.

Зважаючи на великі випробування, які пройшло радіо протягом років свого існування, у тому, що воно продовжує функціонувати в економічних умовах, досить несприятливих з людської точки зору, і з кожним днем піднімає свій рівень як економічний, так і змістовний, пізнається велике благословення Боже і Воля Всевишнього на продовження цієї праці на Його славу. Спочатку радіо мало духовно-просвітницький формат, а в ефірі можна було почути різнопланову музику різними мовами, зокрема англійською, німецькою, польською, іспанською та італійською. Радіо працює в ФМ діапазоні на частоті 105,8 FM. Але з часом, коли у Івано-Франківську з'явилося багато мережевих радіостанцій, радіо «Дзвони» мало чим відрізнялося від інших по музиці, проте технічно було значно біднішим, що стало причиною втрати рейтингу. Тому починаючи з 2006 року було вирішено змінити формат радіо.

Радіо «Дзвони» працює у музично-просвітницькому форматі і транслює музику виключно українською мовою різних стилів. Також було змінено слоган радіо — «Радіо Дзвони — Рідна музика. Рідне радіо.» А бажанням всього колективу є поширювати українську мову, українську культуру, українську музику… одним словом все рідне українській душі.

Крім всього українського на радіо «Дзвони» можна послухати новини, як світського так і релігійного характеру, культурологічні, музичні, інформаційні та розважальні програми, різноманітні релігійні програми, пряму трансляцію недільної св. Літургії та багато-багато іншого.

У серпні 2010 було створено пробну версію інтернет сторінки радіостанції (www.dzvonyfm.if.ua) і з цього моменту радіо можна слухати on-line. У 2014 році радіо змінило домен і відтепер сайт радіо «Дзвони» є за адресою http://www.dzvony.org.ua

З 19 березня 2020 року онлайн трансляція в інтернеті відбувається за цим посиланням http://109.251.68.104:8000/stream, 105,8 FM в м. Івано-Франківську.

Посилання[ред. | ред. код]