Резолюція Ради Безпеки ООН 2178

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Small Flag of the United Nations ZP.svg
Дата: 24 вересня 2014
Код: S/RES/2178 (2014)

Голосування: Symbol support vote.svg 15 Symbol neutral vote.svg 0 Symbol oppose vote.svg 0
Результат: ухвалена

Склад Ради Безпеки на 2014:
постійні члени:

КНР Франція Росія Велика Британія США

непостійні члени:
дані автоматично заповнюються за станом на той рік

Резолюція 2178резолюція Ради Безпеки ООН про усунення загроз від іноземних найманців-терористів. Була прийнята одноголосно на відкритому засідання Ради Безпеки ООН 24 вересня 2014 року, на якому головував президент США Барак Обама. У засіданні взяли участь лідери держав та урядів, міністри та представники 50 країн.

Основні положення[ред. | ред. код]

Резолюція 2178 передбачає розробку нової політики і нормативної бази для боротьби з тероризмом[1][2].

Рада Безпеки рекомендувала усім країнам ООН збирати та аналізувати дані про поїздки людей в рамках боротьби з іноземним тероризмом, не порушуючи при цьому міжнародне право[3].

Резолюція зобов'язує усі країни-члени ООН провадити кримінальне переслідування своїх громадян, які їдуть за кордон[4] як іноземні найманці для участі у бойових діях у складі екстремістських та терористичних організацій[5][6].

Офіційні заяви та коментарі[ред. | ред. код]

Президент США Барак Обама назвав резолюцію 2178 «історичною». 24 вересня під час виступу на сесії Ради безпеки ООН він закликав світ допомогти знищити бойовиків угруповання «Ісламська держава», назвавши мережу його прибічників «павутиною смерті»[6].

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який перебував в цей час у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, заявив, що «Росія взяла на себе зобов'язання припинити підтримку російських терористів на Донбасі»[7].

За заявою МЗС Росії, «включення теми іноземних терористів-бойовиків в довгостроковий порядок денний Ради Безпеки ООН відповідає російським інтересам»[8].

Примітки[ред. | ред. код]