Рукавиця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Рейтузи)
Перейти до: навігація, пошук
Рукавиці у війську

Рукави́ця[1] (назва пов'язана з «рука») — предмет одягу для кистей рук, у якій є два відділення: одне для великого пальця, а інше — для всіх інших пальців. Призначені для захисту кистей від холоду (зимові рукавиці) або від пошкоджень (робочі рукавиці). Рукавиці ефективніше зберігають тепло рук, ніж рукавички, оскільки окремо пальці швидко замерзають. Зазвичай їх в'яжуть з вовни (зимові рукавиці), але вони можуть також бути виготовлені зі шкіри, трикотажу та інших матеріалів та їх комбінацій. Рукавиці часто є невід'ємною частиною національних костюмів північних народів.

Існують також рукавиці, створені спеціально для військових, де, крім відділення для великого пальця, є відділення для вказівного пальця (щоб було можливо натискати спусковий гачок, не знімаючи рукавиць).

Рукавиці часто є деталлю спецодягу.

На початку 21 століття рукавиці стали модним аксесуаром, часто виготовленим з натуральної шкіри (іноді замші), як обробка використовувалися натуральне хутро, вишивка, стрази.

Різновиди[ред.ред. код]

Фото Назва Опис
Pink mittens novita teddy.jpg В'язані рукавиці Зазвичай, виріб ручної роботи.
Southern Sami Mittens Norway.JPG Рукавиці в національному костюмі Рукавиці трапляються в національному костюмі саамі (Норвегія) та ін.
Baking glove.jpg Рукавиця-прихватка Використовується для уникнення опіків при дотику до гарячого кухонного посуду.
Мотокраги.jpg Шкіряні рукавиці «без пальців» (Краги) Використовуються байкерами та любителями мотоспорту.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, 1977. — Стор. 905. Рукавиця

Література[ред.ред. код]

  • Варежки — Краткая энциклопедия домашнего хозяйства/ред. И. М. Скворцов и др. — М.: Государственное Научное издательство «Большая Советская энциклопедия» — 1959.