Ремонт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Механічний ремонт.
Перебудова будівлі із збереженням культурно значимого фасаду.

Ремонт — процес зміни, відновлення, покращення будь-чого, доведення об'єкта до початкових характеристик (не слід плутати з реставрацією).

Характеристика[ред.ред. код]

  • 1) Виправлення пошкоджень, усунення дефектів, поломок, лагодження чогось.
  • 2) Комплекс заходів з відновлення справності чи працездатності об'єкта й відновлення ресурсу об'єкта та його складових частин. ДСТУ 2860-94.

Ремонт в якійсь мірі усуває фізичний знос і відновлює роботопридатність обладнання. Але з часом подальший ремонт стає економічно недоцільним, бо зношування відбувається настільки інтенсивно, що витрати на ремонт стають рівними або більшими від вартості нового обладнання, тобто деталь, вузол чи обладнання досягнули граничного зносу. Тоді їх необхідно негайно вивести з експлуатації і замінити новими чи відновленими. У техніці і будівництві — підтримання в робочому стані машин, устаткування, будівель, споруд, промислових підприємств та інших об'єктів здійснюється за допомогою системи планово-запобіжного ремонту.

Види робіт, які виконуються під час ремонту, дуже залежать від того, що саме ремонтується — будівля, машина, одяг, абищо.

Типологія[ред.ред. код]

Ремонт дороги.
  • Косметичний — незначні зміни. Наприклад, оклеювання шпалер, фарбування віконних рам та ін.
  • «Євроремонт» — оздоблення інтер'єра з застосуванням сучасних технологій і матеріалів: пластику, метало-пластику, скла та ін., в західно-європейському стилі.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]