Рогаля (герб)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
POL COA Rogala.svg

Рогаля — родовий герб, яким користувалися більш ніж 150 шляхетських родів Білорусі, України, Литви і Польщі, зокрема: Ажаховські, Арманські, Біберштейни, Івановські, Завадські, Казинські, Красицькі, Левицькі, Мачанські, Маржевські, Маржецькі, Маружевські, Модржевські, Рогалинські, Рогальські, Серочиньські. Відомий з середини 13 століття.

Опис[ред. | ред. код]

Щит герба поділений вертикально навпіл. На першому, срібному, полі червоний оленячий ріг з чотирма відростками, на другому, червоному, срібний буйволовий ріг. Клейнод — над верхом з короною такі ж роги.

Історія[ред. | ред. код]

Витоки герба «Роґаля» сходять до 1109 року, коли, за переказами, при поверненні з походу в Померанію польського короля Болеслава Кривоустого під час привалу для відпочинку і полювання в районі села Раські (Raski) на нього напав дикий буйвіл. Лицар Біберштейн, що стояв поряд з королем, перехопив буйвола, зловивши його за один ріг, і повалив на землю. Як нагорода за врятування життя короля лицар отримав право мати на своєму родовому гербі зображення рогу буйвола в парі з рогом оленя.

Польська довоєнна поштівка з гербом та списком прізвищ нобілітованих родів

Роди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]