Ростислав-шоу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Аге́нтство Ростисла́в-шоу — незалежний український продюсерський центр, який утворився у серпні 1990 у Львові. Предтечею агентства стали кооперативна студія звукозапису «Голос», заснована у 1987 році[1], яка в свою чергу в 1989 році спільно з туристичним об'єднанням Супутник заснували молодіжний центр Інтер.

Відомості[ред. | ред. код]

Основною ідеєю і принципами агентства була популяризація українського мистецтва, але для цього було зрозуміло три важливі принципи лля діялності: фінансова незалежність, технічна незалежність та якість кінцевого продукту[2], І якщо на початку своєї діяльності студія Голос обслуговувала інтереси тільки однієї групи Струс Мозку (перша назва групи '[Опальний Принц]) і майже не займалась концертними турами[3] (за винятком туру по Західній Україні групи Діалог і чеської рок-групи Цитрон), то центр Інтер розширив спектр своєї діяльності в різних напрямках. Центр організував тури польським групам Комбі і Ломбарт, американській сопрано Джудіт Рубін, емігрантського хору Україна з Німеччини, концерт групи Боні М у Львові. Також заснував театр мод (Віка Некрасова), організував туристичну поїздку на концерт Стіві Вандера до Варшави.

В 1989 році центр був представлений гуртом «Опальний Принц» в культурній програмі візиту Михайла Горбачова до Польщі. З моменту свого заснування агентство «Ростислав-шоу» створює і фінансує власні різнопланові проекти : Галицький симфонічний оркестр (Ростислав Демчишин), студентський камерний оркестр (Богдан Дашак), театр моди (Віка Некрасова), фінансово підтримує молодіжний театр ім. Леся Курбаса. З агентства Ростислав-шоу розпочали професійну діяльнсть група Скрябін, Мертвий Півень,Ірина Білик і Цей Дощ Надовго, які починали співпрацю з агентством у 1991[4]. На контракті агентства також перебували «Опальний Принц», Віка Врадій, Оксана Білозір/група Оксана. Співпрацювала група «Клуб Шанувальників Чаю». На студії Ростислав-шоу мали можливість працювати всі групи агентства. Свої перші альбоми записали Ірина Білик,Скрябін, Мертвий Півень, а також Брати Меладзе. Агентство створювало власні телевізійні програми: «Консервоторія» (Віталій Бардецький), Классик-Шоу (УТ1/Тетяна Міленіна — Львів Опера), промоційна програма фестивалю Вернісаж — Нова Українська Хвиля (УТ1, УТ2 /Віталій Климов).

У 1991 році в рамках Днів Німеччини в Україні «Ростислав-шоу» проводить спільний концерт Опального Принца і берлінської групи Ді Гуат (гурт)[en][3].

У січні 1992 Агентство Ростислав-шоу власними ресурсами та з фінансовою допомогою від Банку «Галицький» та німецької фірми «Гімек концерт сервіс»[5] проводить триденний масштабний всеукраїнський фестиваль в Києві Вернісаж-Нова Українська Хвиля,[6] хед-лайнерами якого були Сідней Янгблад, Норма Грін, Стів Петіт. З українського боку, як пише відомий музичний журналіст Олкесандр Євтушенко — було долучено 13 українських гуртів[5]. Поміж них  — «Воплі Відоплясова», Ві́ка Вра́дій, Баніта Байда, Табула Раса, Плач Єремії, Кому Вниз, Олександр Тищенко, Ірина Білик і Цей Дощ Надовго, Мертвий Півень — В Палаці спорту. По словах відомого музикознавця, Олександра Євтушенка: «Внаслідок професійно організованого бліц-опитування присутньої публіки було з'ясовано, що найяскравіші і оригінальніші колективи фестивалю це — Табула Раса (гурт), ЗИМОВИЙ САД і Олександр Тищенко, ПЛАЧ ЄРЕМІЇ і РІЗНІ ЛЮДИ.[7]»

Традиційна естрада, враховуючи наступних виконавців: Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Таїсія Повалій — презентувалися у Палаці культури Україна; Ніна Матвієнко, Ансамбль Вірського, бандуристи Василь Литвин, «Червона Калина» — В театрі опери і балету.

Під час фестивалю проводився бізнес-форум. Фестиваль активно пропагувався в пресі, телебаченні і радіо. Особливістю фестивалю став його масштаб і якість організації. Всі 11 концертів фестивалю були забезпечені високоякісною звуковою і світловою технікою. Фестиваль обслуговувався 94 технічними працівниками. Фестиваль відзначався своєю відкритістю і співпрацею з журналістами. Крім власної фестивальної газети Вернісаж-92 (редактор Віктор Савинов), яка виходила до і під час фестивалю, агентство Ростислав-шоу регулярно спілкувалось з журналістами на пресових конференціях. На самому ж фестивалі було акредитовано 72 журналісти провідних на той час медійних компаній. На замовлення Ростислав-Шоу студія Мосфльм документувала історію фестивалю. Відео матеріали фестивалю, які мають не тільки комерційну цінність, а і, напевно, історичну, після припинення діяльності агентства Ростислав-Шоу безслідно зникли і як вважається, тримаються в приватній колекції одного з екс-менеджерів агентства.

На останній пресовій конференції фестивалю Ростислав Штинь сказав: «То є прорив української поп-музики на Захід. Якщо донедавна монополію на музичний експорт тримала Москва, то після нашого фестивалю Україна відкрила свій музичний потенціал для цивілізованого світу». Під час пресконференції з представниками німецьких фірм були підписані угоди про створення міжнародної компанії «Севенс Діменшн Ентерпрайзес Юкрейн», а також про концертну діяльність Ві́ка Вра́дій і «Опального Принцу» в Західній Європі.

В 1992 році «Ростислав-шоу» розпочинає підготовку зйомок повнометражного фільму «Піп Іван» — містичну карпатську історію. Після активного пре-продакшн періоду проект зупинився через фінансові труднощі агентства. Згадкою про фільм є саундтрек Опального Принца «Піп Іван», записаний в Німеччині на студії Мегатон в 1992 році і який вийшов на компакті серії Рок-Легенди України (Атлантик) бонусом до альбому «Нова Революція».

Характерною особливістю діяльності Ростислав-шоу була фінансова незалежність агентства від державних програм. Агентство проводило незалежну фінансову політику і намагалось максимально підтримувати прогресивні форми українського шоу-бізнесу. Наприкінці 1992 року Агентство Ростислав-Шоу припинило своє існування.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ростислав Штинь повернувся в Україну. В кінці 80-х він займався Іриною Білик і «Скрябіним», Богдан Логвиненко, http://h.ua/story/52588/ [Архівовано 18 червня 2015 у Wayback Machine.]
  2. Олександр Євтушенко про Опальний Принц у своєї книзі «Легенди химерного краю». Принципи лишилися при агентцтв Ростислав-шоу’’. «Легенди химерного краю» Українська рок-антологія. Київ-2004, «Автограф» — онлайн версія http://rock-oko.com/knizhki/oblichchya-muziki/tvorch-portreti/opalnij-princz.html [Архівовано 19 червня 2015 у Wayback Machine.]
  3. а б Інтерв'ю Ростислав Штинь — англійською — Twenty years old and still fresh today — OPALNIY PRINZ http://wpawlowsky.com/2010/08/23/twenty-years-old-and-still-fresh-today-opalni-prinz/ [Архівовано 18 червня 2015 у Wayback Machine.]
  4. Білик Ірина Миколаївна
  5. а б Євтушенко, Олександр, «Легенди химерного краю». Українська рок-антологія. Київ-2004, «Автограф» — онлайн версія -http://www.rock-oko.com/knizhki/legendi-ximernogo-krayu/festival-akcz-mprezi/vern.html
  6. Євтушенко, Олександр, «Легенди химерного краю». Українська рок-антологія. Київ-2004, «Автограф» — онлайн версія — http://rock-oko.com/knizhki/legendi-ximernogo-krayu/rok-ukransko-vdach2/lvv1.html [Архівовано 18 червня 2015 у Wayback Machine.]
  7. Євтушенко, Олександр, „Легенди химерного краю“. Українська рок-антологія. Київ-2004, „Автограф“ — онлайн версія -http://www.rock-oko.com/knizhki/legendi-ximernogo-krayu/festival-akcz-mprezi/vern.html