Рятувальна ковдра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рятівна ковдра в упаковці і розгорнута

Рятівна ковдра - ковдра, призначена для зменшення тепловтрат людського тіла в екстрених випадках. Являє собою тонку плівку з ПЕТ, покриту металізованим відбиваючим матеріалом (зазвичай золотистого і сріблястого кольору), який відбиває до 80% випромінюваного тілом тепла. Ковдра виготовляється напиленням тонкого шару алюмінію на плівкову основу.

Рятувальні ковдри звичайно включаються в аптечки першої допомоги. За свою водостійкість, вітростійкість і малу вагу (50 г для ковдри розміром 210 на 130 см), вони також завоювали популярність серед туристів, які використовують її надзвичайно широко: як пледи, ковдри, підстилки, паробар'єр, пончо або ультралегкий тент.

В силу своєї малої товщини рятувальна ковдра не вберігає від втрат тепла, пов'язаних з теплопровідністю, тому не є панацеєю і, по можливості, повинна використовуватися в поєднанні з іншими теплоізоляційними засобами.

Для захисту від холоду слід використовувати ковдру сріблястої стороною всередину, від перегріву - навпаки, сріблястою стороною назовні.