Рятувальна ковдра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рятівна ковдра в упаковці і розгорнута

Рятувальна ковдра, термоковдра — ковдра, призначена для зменшення тепловтрат чи перегрівання людського тіла в екстрених випадках. Являє собою тонку плівку з ПЕТ, покриту металізованим відбиваючим матеріалом (зазвичай золотистого і сріблястого кольору), який відбиває до 80 % випромінюваного тілом тепла та інфрачервоне випромінювання. Ковдру виготовляють напиленням тонкого шару алюмінію на плівкову основу.

Рятувальні ковдри звичайно включаються в аптечки першої допомоги. За свою водостійкість, вітростійкість і малу вагу (50 г для ковдри розміром 210 на 130 см), вони також завоювали популярність серед туристів, які використовують її надзвичайно широко: як пледи, ковдри, підстилки, паробар'єр, пончо або ультралегкий тент, дзеркало для відбиття сонячних «зайчиків», інфрачервоне дзеркало (срібляста сторона) для підсилення теплового ефекту (від багаття), створення маячків[1] .

У силу своєї малої товщини рятувальна ковдра не вберігає від втрат тепла повністю, пов'язаних з теплопровідністю, тому не є панацеєю і, по можливості, повинна використовуватися в поєднанні з іншими теплоізоляційними засобами.

Для захисту від холоду слід використовувати ковдру сріблястою стороною всередину, від перегріву — навпаки, сріблястою стороною назовні.

Військовий варіант передбачає покриття тканиною темних кольорів (темно зелений) ковдри з однієї сторони(зовнішньої), для усунення світловідбиваючого ефекту. Тому зазвичай військові р.к. з обох сторін мають сріблясте покриття.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]