Ріверсайд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вид Ріверсайду
Мишн Інн, Іспанське крило.
Вхід до Мишн Інн

Ріверсайд (укр. Річкова сторона (берег)) — місто у південній Каліфорнії, східне передмістя Лос-Анджелесу (за 97 км на схід), один з двох центрів конурбації Інланд. Місто розміщено над річкою Санта-Ана. Населення міста 300430 осіб (2009 рік); у межах конурбації Інланд (Ріверсайд-Сан-Бернардіно-Онтаріо) 4143113 осіб (2009 рік). Площа міста 255 км².

Історія[ред. | ред. код]

Утворилося на початку 1870-их років як центр каліфорнійських апельсинових плантацій й дім Мишн-Інн. Перше апельсинове дерево було насаджене 1871 року, проте «золота лихоманка» з вирощування апельсинів почалася 1874 року коли були висаджені апельсинові дерева з Байя, Бразилії, що виявилися ідеальними для клімату південної Каліфорнії. Вже на 1882 рік тут росло півмільйона апельсинових дерев.

Побудова ірігаційних каналів й залізниці зробило Ріверсайд найзаможнішим містом у ЗДА у 1895 році.

Клімат[ред. | ред. код]

У Ріверсайді напівпустельний й пустельний сереземноморський клімат. Середньодобова температура липня +26 °C, січня — +13 °C. 260 мм опадів з перевагою зимових дощів. На початку 2000-их років повітря міста й округи вважалися самими забрудненими за причиною смогу. Були прийняті міри по переведеню громадських автобусів на природний газ й побудови легкого метро Метролинк, що суттєво зменшило повітряне забруднення.

На сході міста розташована Марч-Джойнт резервна база ВПС що відділяє місто від сусіднього Морено-Валлі. З 1976 року існує один з найбільших військових цвинтарів США (185 тис. поховань на 2008 рік) що відкритий на колишніх землях військової бази.

У північносхідній частині Ріверсайду положене містечко Університету Каліфорнії.

У Ріверсайді розташовані: Фокс театрального мистецтва центр, Каліфорнійський музей фотографії, Каліфорнійський цитрусовий державний історичний парк з одним з двох перших апельсинових дерев-батьків у Каліфорнії, Марч-філд авіаційний музей, Ріверсайдський мистецький музей, Мишн-Інн музей та інші.

Персоналії[ред. | ред. код]

В місті народився Філ Айві — професійний гравець в покер.

Посилання[ред. | ред. код]