Переписна місцевість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Переписна місцевість (англ. census-designated place, CDP) — адміністративна одиниця США, яка створюється бюро перепису населення США з метою проведення перепису населення. Переписні місцевості утворюються кожні десять років у рамках проведення перепису населення як аналоги населених пунктів, таких як великі і невеликі міста та села. Переписні місцевості не мають власного муніципального управління і створюються тільки з метою обліку невключених територій. Межі переписних місцевостей не мають правового статусу[1].

Історія[ред.ред. код]

Бюро перепису населення почало враховувати невключені території починаючи з 1850 року. Проте в рамках перепису 1890 бюро не робило розмежувань щодо статусу територій, позначаючи як включені, так і невключення території «містами» (англ. town). Згодом це призвело до утруднень у визначенні відмінностей між «містами», що відносяться до різного типу територій. У переписах з 1900 по 1930 роки бюро взагалі не враховувало невключені території. У рамках перепису 1940 року бюро склало окремий звіт для невключення територій з населенням від 500 осіб. Для поселень такого типу, розташованих поза міськими зонами, у рамках перепису 1950 бюро офіційно виділило категорію «невключені території». У рамках же перепису 1960 бюро враховувало поселення, розташовані в міських зонах, але тільки ті, які володіли населенням від 10 000 чоловік. Через 10 років, в 1970 році, поріг був знижений до 5 000 осіб. У 1980 році для таких територій став використовуватися термін «статистично відособлена місцевість». У рамках перепису 1990 року поріг населення для невключення територій був знижений до 2 500 осіб.

Особливості відокремлення[ред.ред. код]

Межі статистично відокремлених територій можуть бути визначені у співпраці з місцевими представниками влади. Вони не є фіксованими й можуть змінюватись від одного перепису до іншого, щоб відобразити зміни в розселенні населення. Межі статистично відокремлених територій не повинні збігатися з кордонами області з тим же ім'ям. Одне поселення може бути виділено у дві статистично відокремлені області, також як і кілька поселень об'єднано в одну область. Якщо територія позначена як статистично відособлена місцевість, то в даних перепису вона відноситься до тієї ж категорії, що і включена територія. Це дозволяє розмежувати статистично відокремлені місцевості від інших адміністративних одиниць, що мають відношення до перепису населення, наприклад, від менших одиниць громадянського поділу (англ. MCD, minor civil divisions)

Об'єкти, що включаються до складу місцевостей[ред.ред. код]

До складу статистично відокремлених територій можуть бути включені такі об'єкти:

 • Місцевість, сильніше урбанізована порівняно з навколишнім її територією, з концентрацією населення в певному житловому центрі;
 • Населений пункт, ліквідований юридично або частково включений до складу сусіднього населеного пункту;
 • Велика військова база;
 • Урбанізована місцевість, навколишнє населений пункт, але що знаходиться поза її меж.
 • Всі тауншипи;
 • Деякі менші одиниці цивільного розподілу;
 • Об'єднання кількох сусідніх громад (скасовано для перепису 2010 року)[2];
 • Всі населені пункти штату Гаваї[3];

Примітки[ред.ред. код]

 1. Places Cartographic Boundary Files Descriptions and Metadata (en). U.S. Census Bureau. Архів оригіналу за 2012-04-23. Процитовано 2010-04-13. 
 2. Census Designated Place (CDP) Program for the 2010 Census (en). Federal Register, 13 лютого 2008. Архів оригіналу за 2012-04-23. Процитовано 2010-05-05.  (англ.)
 3. Cities with 100,000 or More Population in 2000 ranked by Population per Square Mile, 2000 in Alphabetic Order. U.S. Census Bureau. Архів оригіналу за 2012-04-23. Процитовано 2010-05-05.  (англ.)