Сафія бінт Хуяй

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іслам · Мухаммед · Агль Байт

Умм-аль-Мумінін
Матері правовірних Дружини пророка Мухаммеда

Хадіджа бінт Хувайлід

Сауда бінт Зама

Аіша бінт абі Бакр

Хафса бінт Умар

Зайнаб бінт Хузайма

Умм Салама бінт Абу Умая

Зайнаб бінт Джахш

Джувайрія бінт аль-Харіс

Райхана бінт Зейд

Сафія бінт Хуяй

Рамля бінт Абу Суф'ян

Марія аль-Кібтія

Маймуна бінт аль-Харіс

Сафія бінт Хуяй († 670) (араб. صفية بنت حيي‎) — одна з дружин пророка Мухаммеда, мати правовірних. Була донькою вождя юдейського племені Надір, що проживало у Медині.

Життєпис[ред. | ред. код]

Батьком Сафії був Хуяй ібн Ахтаб (вождь юдейського племені Надір). Він вороже ставився до мусульман і після битви при Ухуді намагався укласти проти них союз з язичниками та мунафіками. Надірити планували замах на Мухаммеда. Тому у 625 р. між надіритами і мусульманами відбувся конфлікт, що закінчився перемогою мусульман. Тоді надірити оголосили про свій намір покинути Медину. Мухаммед дав їм змогу виїхати з міста разом зі своїм майном. Більшість юдеїв-нідаритів на чолі з Хуяєм ібн Ахтабом виїхала до Хайбару, що став одним з головних юдейських центрів, що протистояв мусульманам. Звідти юдеї намагалися напасти на Медину, уклавши союз з племенем Гатафан. Тим часом Мухамед, уклавши мирну угоду з курайшитами, отримав можливість ліквідувати це постійне джерело загрози.

Армія мусульман, що виступила у похід на Хайбар, зуміла захопити всі юдейські фортеці. У ході військових дій загинули батько, брат та чоловік Сафії. Сама вона потрапила у полон до мусульман і була передана Мухаммеду. Він звільнив її, одначе Сафія вирішила залишитися серед мусульман і оголосила про те, що приймає іслам. Після цього Мухаммед одружився з нею. Можливо, однією з причин цього шлюбу було намагання Мухаммеда поширити свій авторитет серед юдеїв та сприяти їх наверненню до ісламу.

За мусульманським переданням Сафія була відданою Мухаммеду жінкою, вела побожний спосіб життя. В її передачі відомо чимало хадисів. Померла Сафія бінт Хуяй у Медині.

Джерела[ред. | ред. код]