Свинина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схема розбирання свинної туші
Свинина мелена
Свинні ніжки

Свинина - м'ясо з розібраних туш свійських свиней, яке використовують для приготування їжі.

Розбирання свинної туші[ред.ред. код]

Перед розбиранням свинини, її розрубують на півтуші. З півтуш відокремлюють вирізку. Передня четвертина півтуші складається з шиї, лопатки, спинно - реберної частини.

При розбиранні передньої частини туші розрубують на такі частини:

  • лопаткову та шийні частини,
  • грудинку,
  • корейку.

Частина, що залишилася після відокремлення лопатки і шиї, називається коробкою. Щоб відокремити корейку, потрібно вздовж спинних і поперекових хребців з обох боків поперечних відростків прорізати м'якіть до основи ребра, вирубати хребет, перерубуючи його поперечні відростки і ребра біля основи спочатку з одного боку хребта, а потім з другого. Кожну половинку розрубують на дві частини - корейку і грудинку. Лінія розрізу проходить упоперек ребра паралельно хребту. Довжина ребер корейки не повинна бути більшою за 8 см. Зі свинної корейки відрізають шийну частину між четвертим і п'ятим ребрами.

Задню половину півтуші розділяють на окіст. Для цього кістки тазу і крижові хрящі розпилюють або розрубують у поздовжньому напрямку. При розбиранні і обвалюванні свинини дістають лопатку, шию, корейку, грудинку, і тазостегнову частину. Кістки і сухожилки при обробці свинини І категорії становлять: мясної - 14%, обрізної - 15,8%, жирної - 12%, втрати 0,8%.