Свідоцтво канарки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Свідчення канарки (англ. warrant canary) - спосіб передачі інформації, здійснюваний через мовчання або заперечення.

Згідно із законом The Patriot Act, уряд може направити секретний ордер інтернет-компанії на стеження за користувачем. Закон забороняє компанії розголошувати факт існування такого ордера (так званий «виверт 22»), проте компанія може обійти цю заборону, не порушивши при цьому закону: у разі отримання ордера компанія може повідомити користувача про те, що за ним у певний момент не велося прихованого спостереження - така фраза може бути вказана в будь-якому звіті компанії користувачеві. Якщо ж компанія не отримувала ордера, такого повідомлення у звіті не буде. Така ідея передачі повідомлень була запропонована відносно недавно у зв'язку з проблемою масового стеження в Інтернеті в умовах секретності[1].

Компанія Apple в опублікованому 5 листопада 2013 Transparency Report[2] класично продемонструвала цей спосіб. Сторінка 5 документа містить в примітці до таблиці про кількість запитів на видачу інформації фразу:

Apple ніколи не отримувала ордера відповідно до частини 215 закону The Patriot Act. Ми, ймовірно, оскаржимо подібний ордер в разі його отримання.

Оригінальний текст (англ.)

Apple has never received an order under Section 215 of the USA Patriot Act. We would expect to challenge such an order if served on us.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Yahoo(англ.)
  2. Apple Transparency Report(англ.)

Посилання[ред.ред. код]