Патріотичний акт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Патріотичний акт» (англ. USA PATRIOT Act; повне найменування: Uniting and Strengthening America by Providing Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Terrorism Act of 2001, «Акт „Про згуртування і зміцнення Америки шляхом забезпечення належними засобами, необхідними для припинення та перешкоджання тероризму“ 2001 р.») — федеральний закон, ухвалений у США в жовтні 2001 року, який дає уряду і поліції широкі повноваження з нагляду за громадянами. Прийнято після терористичного акту 11 вересня 2001 року. Закон, зокрема, розширив права ФБР з підслуховування і електронного стеження, що багатьма було розцінено як порушення четвертої поправки до конституції США.

24 жовтня законопроект був затверджений Палатою представників Конгресу 357 голосами проти 66, Сенат США прийняв законопроект 98 голосами при одному голосі проти. 26 жовтня президент Джордж Буш підписав закон. Термін дії цього закону кілька разів продовжували.

Сенат США 94 голосами проти двох 20 березня 2007 р. проголосував за позбавлення американської адміністрації необмеженого права знімати і призначати прокурорів, наданого Білому дому Патріотичним актом, який був ухвалений у вересні 2001 року.

Як повідомляє «Женьмінь жибао» (13.06.2013 р.) спецслужби США стежать за користувачами інтернету і телефонної мережі, контроль здійснюється шляхом надання їм інформації найбільшими мережевими гігантами і сервіс-провайдерами стільникового зв'язку. У відповідь на публічне розголошення інформації про секретну операцію «Призма» — планів спецслужб щодо стеження за громадянами, президент США Барак Обама назвав критику на її адресу «спекуляцією» і відмовився вибачатися за прослушку, заявивши, що вона «того варта». Він закликав громадськість зрозуміти, що «безпека і особиста інформація не можуть бути відокремлені один від одного на 100 %, кожен повинен це розуміти»[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційні тексти[ред. | ред. код]

Огляди[ред. | ред. код]