Семенюк Олександр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Олександр Семенюк (помер 13 серпня 2013) — заслужений діяч мистецтв України та головний художник Івано-Франківського академічного облмуздрамтеатру імені Івана Франка.[1]

Біографія[ред.ред. код]

Одразу після школи, у 1974 був прийнятий на посаду художника-декоратора у Донецький музично-драматичний театр ім. Артема.

1979 року став студентом Київського державного художнього інституту (Майстерня Д.Лідера). З 1984 року на посаді художника-декоратора Івано-Франківського театру. Головним художником стає 1985 року.

За рекомендацією Міністерства культури України 1996 року Семенюк бере участь в міжнародному конкурсі сценографічних проектів у Дрездені (Німеччина) під керівництвом професора Розалі. За результатами конкурсу увійшов до числа одинадцяти накращих художників Європи. Деякі сценографічні макети Олександра Семенюка зберігаються у Музеї театрального мистецтва у місті Києві.

Творчий доробок Олександра Семенюка становить більше 60-ти сценографічних проектів.

Разом з режисером Ігорем Борисом Олександр Семенюк на початку кар'єри створили проекти до вистав, які в Івано-Франківському театрі вважаються найкращими: «Украдене щастя» Івана Франка, (окрім перемоги на місцевих «Прем'єрах сезону» (гран-прі), принесла гран-прі «За найкращу сценографію» на Харківському фестивалі «Березіль»), «Шрами на скалі», «Іуда Іскаріотський», «Олекса Довбуш» тощо.

Олександр Семенюк помер на роботі близько полудня 13 серпня 2013 року.[2]

Нагороди та відзнаки[ред.ред. код]

У 2002 — присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2009 — нагороджений медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» ІІІ ступеня.

Художник неодноразово посідав призові місця на всеукраїнських та міжнародних фестивалях: «Флорар — 88» (Кишинів), «Березіль 90», «Березіль 93» (Харків), «Херсонеські ігри-95» (Севастополь), «Театральні слов'янські зустрічі» (Чернігів), «Мистецьке березілля» (Київ). Шестикратний лауреат гран-прі за «Найкращу сценографію» Івано-Франківського театрального фестивалю «Прем'єри сезону».

Примітки[ред.ред. код]