Серболужицький інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Серболужицький інститут
Основні дані
Засновано 1992[1]
Країна  Німеччина[1]
Тип інституція культури[1] і архів
Членство Informationsdienst Wissenschaftd[2]
Вебсторінка serbski-institut.de
Мапа
Мапа

Серболужицький інститут (в.-луж. Serbski institut, нім. Sorbisches Institut Sorbisches Institut) — найменування наукової установи, що знаходиться в місті Баутцен, Німеччина. Займається вивченням лужицьких мов і дослідженнями з історії, культури та громадського життя лужичан. Інститут збирає і архівує матеріали, присвячені сорабістиці і надає їх для публічного вивчення і поширення лужицької культури.

Історія[ред. | ред. код]

Інститут був створений в 1992 році на основі Інституту серболужицького народознавства (Institut za serbski ludospyt), який був створений 1 травня 1951 року в Баутцені з ініціативи лужицького професора Павола Новотного. 1 серпня 1952 року Інститут серболужицького народознавства увійшов до складу Німецької академії (з 1972 року — Академія наук НДР).

Адміністрація Серболужицького інституту розташовується в Баутцені. У Котбусі знаходиться філія наукової установи. Штатний розклад складається з 15 посад наукових співробітників і 11 посад науково-технічного та адміністративного персоналу. Співробітники Серболужицького інституту викладають в різних вищих навчальних закладах в Німеччині і за кордоном. Інститут співпрацює з Інститутом сорабістики Лейпцігського університету.

У Сербському інституті діє Серболужицька центральна бібліотека і Сербський архів.

Сербський інститут видає з 1952 року дві наукові книжкові серії, наукове періодичне видання «Lětopis», яке в даний час виходить двічі на рік, а також видання «Schriften des sorbischen Instituts/Spisy serbskeho instituta» (до 2012 року вийшло 56 томів).

В даний час директором Сербського інституту є лужицький професор Гауке Бартольс (з 2016 року).

Директора[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]