Скретч-карта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скретч-карта для поповнення рахунку.
Скретч-карта

Скретч-карта (англ. scratch card) — карта з картону або пластику з нанесеною на ній (під захисним непрозорим покриттям, що стирається) якоюсь таємною інформацією.

Стандарти[ред.ред. код]

Свою назву карта отримала від англійського слова «scratch», що означає «дряпати». Така назва цілком обґрунтована. У процесі виготовлення на карту наносять таємний код, малюнок або слово, яке потім покривається захисним шаром. Для того, щоб дізнатися таємну інформацію, захисний шар потрібно здряпати з поверхні карти.

Найчастіше скретч-карта має розмір 86 на 54 мм, але бувають картки і нестандартних розмірів.

Застосування[ред.ред. код]

Зазвичай на скретч-картах зберігають коди доступу до передплачених послуг (наприклад фіксованої/стільникової/IP-телефонії, інтернет-підключення та інших типів зв'язку). Також скретч-картки застосовуються у миттєвих лотереях. Таємна інформація (наприклад PIN-код) зберігається на скретч-карті до тих пір, поки захисний шар на ній не буде вручну видалений стиранням, або не буде пошкоджений випадково.

Крім того, скретч-карти використовуються в системах онлайн-банкінгу як карти змінних кодів.

Сьогодні такі карти все частіше застосовуються в рекламних цілях для проведення міні-лотерей під час презентацій або інших промоакцій.

Недоліки[ред.ред. код]

Такі карти уразливі проти пристроїв здатних «просвічувати» матеріали з яких створюється захисний шар. Крім усього іншого, при низькій якості друку або матеріалу самої картки, можливе пошкодження прихованої інформації під час стирання захисного шару.

Див. також[ред.ред. код]