Слоньовська Жанна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Слоньовська Жанна
Żanna Słoniowska 0858.jpg
Народилася 1978[1][2]
Львів, Українська РСР, СРСР
Країна Flag of Poland.svg Польща[3]
Flag of Ukraine.svg Україна
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Місце проживання Львів
Краків
Варшава
Діяльність журналістка, письменниця, перекладачка
Alma mater Суспільно-гуманітарний університет SWPS
Знання мов польська, українська і російська
Нагороди

Слоньовська Жанна (пол. Żanna Słoniowska; 1978, Львів) — польська письменниця українського походження, журналістка,Українці Кракова перекладачка. Живе та працює у Кракові.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася в 1978 році у Львові. Навчалася в Українській академії друкарства. Працювала журналісткою в Незалежному телевізійному агентстві («НТА»). У 2002 році переїхала до Польщі, спочатку до Варшави, де вступила в докторантуру у Школі Суспільних Наук. Відтак вийшла заміж і виїхала до Кракова. Як сама згодом розповідала, «замість писати докторську дисертацією, почала працювати над романом»[4]. Свій дебютний роман «Дім з вітражем» Слоньовська писала чотири роки. У 2015 році твір отримав перемогу в конкурсі на найкращий роман польського видавництва «Znak». У Львові у «Видавництві Старого Лева» український переклад вийшов того ж року, а наприкінці 2020 року виходить новий роман «Острів».

Про свій дебютний роман і його переклад українською мовою розповідає так:

«Я розповідала про українські реалії, перекладаючи їх польською мовою. Я описувала поняття, цілі світи. А тепер сталося так, що вони з допомогою прекрасного перекладача були повернені зворотно, і я іноземкою вертаюся в своє місто»[5].

У 2016 році Жанна Слоньовська стала лауреатом щорічної польської літературної нагороди Конрада за найкращий літературний дебют 2015 року — роман «Дім з вітражем»[6].

Авторка інтернет-проекту «Львів передвоєнний» (усна історія; віртуальний путівник довоєнним містом, де зібрано спогади близько 35 осіб, що пам'ятають Львів першої третини XX ст.)[7].

Авторка альбому «Przedwojenny Lwów. Najpiękniejsze fotografie» («Передвоєнний Львів. Найгарніші фотографії», видавництво RM)[8].

Примітки[ред. | ред. код]

Твори[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]