Список персонажів Bleach

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Це список персонажів аніме та манґи Bleach. Дизайн персонажів створений манґакою Кубо Тайт, адаптація персонажів до аніме — Кудо Масасі.

Серіал має величезну кількість персонажів, які належать до різних рас, входять в різні клани та групи і використовують своєрідний жаргон, вигаданий Кубо Тайтом[1][2].

Головні персонажі[ред. | ред. код]

Ітіґо Куросакі

Куросакі Ічіго[ред. | ред. код]

Докладніше: Куросакі Ітіґо

Ітіґо Куросакі (яп. 黒崎 一護) — головний герой аніме і манґи, рудоволосий п'ятнадцятирічний школяр. Із самого початку володіє здатністю бачити духів і сініґамі, навіть знайомий з однією дівчиною-привидом і приносить їй квіти. Отримавши від Рукії сили сініґамі, Ітіґо може повністю розкрити свій потенціал. Спочатку він нічого не знає про Суспільство Душ і б'ється більше по натхненню. За всяку ціну прагне захистити тих, кого любить.

Куросакі є не тільки головним героєм історії, але і одним з найпопулярніших персонажів Bleach. У рейтингу популярності журналу Shonen Jump він довгий час займав перше місце, проте в останнім, четвертім голосуванні, спустився на 3-е місце.[3] Ітіго озвучує сейю Моріта Масакадзу, нагороджений за цю роль як «Найкращий актор-початківець» на Seiyu Awards в 2007 році.[4] З ним випускаються різноманітні товари, у тому числі сувеніри,[5][6] плюшеві іграшки[7] та статуетки.[8]

Сейю: Масакадзу Моріта

Кутікі Рукіа[ред. | ред. код]

Кутікі Рукіа
Докладніше: Кутікі Рукіа

Кутікі Рукіа (яп. 朽木 ルキア) — дівчина-сініґамі, яка була відправлена патрулювати рідне місто Ітіґо.

Практично нічого не знає про світ людей, бо померла ще в дитинстві і разом із старшою сестрою Хісаною потрапила в Суспільство душ. Спочатку Хісана хотіла піклуватися про Рукію, але незабаром зрозуміла, що маленька дитина — це не просто важкий тягар, але і питання її власного виживання, тому покинула Рукію.

Рукіа виявилася спроможною контролювати свою духовну енергію і тому була прийняти в Академію сініґамі. Ще не закінчивши Академію, її без іспитів було зараховано в 13-й загін сініґамі.

Попри те, що Рукіа виглядає як підліток, їй насправді понад 150 років[9]. Вона змушена передати свої сили Ітіґо та деякий час вести життя звичайної людини.

Рукії подобається жити у світі людей, вона має дивне почуття гумору та сварливий характер, любить пояснювати все у вигляді власноруч намальованих коміксів. Сейю: Фуміко Орікаса

Оріхіме Іноуе[ред. | ред. код]

Оріхіме Іноуе
Докладніше: Іноуе Оріхіме

Оріхіме Іноуе (яп. 井上 織姫) — однокласниця Куросакі, познайомилася з ним завдяки Арісаве Тацукі.

В Іноуе довге темно-руде волосся, незмінно заколене маленькими блакитними шпильками у вигляді квіток, які героїня ніколи не знімає і носить на згадку про померлого брата[10]. Завеликі груди Оріхіме періодично стають темою для жартів, а також привертають увагу однокласників та друзів Ітіґо. На кольорових сторінках манґи в Оріхіме блакитні очі, а в аніме — сірі. Її зріст — 157 см[11].

Оріхіме доброзичлива, весела та добра, вона не любить приносити людям біль та справляє враження наївної та дурнуватої людини, що дивним чином поєднується з високими оцінками в школі.

Вона безпорадна у всьому, що стосується техніки. Один з членів клубу рукоділля відмітив, що Оріхіме недостатньо кмітлива, аби користуватися мобільним телефоном. За словами Тацукі, Оріхіме має чорний поясом по карате, хоча в аніме його колір замінили на жовтий[12].

Іноуе дуже прониклива, особливо у всьому, що стосується Ітіґо. Насправді, вона таємно закохана в нього, навіть може нез'ясовним чином знаходити його по запаху та відчувати його духовну силу[13]. Вона гостро переживає свою нездатність захистити дорогих людей.

На початку аніме та манґи Оріхіме не є ключовим персонажем, виглядає безтурботною та недалекою дівчиною, але з розвитком сюжету розкривається її характер, а також зростає її роль в історії.

Сейю: Юкі Мацуока

Садо «Чад» Ясутора[ред. | ред. код]

Садо Ясутора
Докладніше: Ясутора Садо

Садо «Чад» Ясутора (яп. 茶渡 泰虎) — однокласник та близький друг Ітіґо. Отримав прізвисько Чад при першій зустрічі з Куросакі, коли Ітіґо неправильно прочитав перший ієрогліф прізвища Ясуторі.

Познайомився з Ітіґо, коли на них нападала група підлітків. Він наполовину японець, наполовину мексиканець.

Володіє величезною фізичною силою та витривалістю. Дуже небагатослівний — в розмовах або мовчить, або говорить дві-три короткі фрази. Не любить битися, хоча сильний в рукопашному бою; застосовує силу тільки у тому випадку, коли вимушений встати на захист друзів.

По ходу сюжету отримує, завдяки Ітіґо, деякі здібності сініґамі — вміння бачити духів, а також здатність перетворювати свої руки на зброю.

Сейю: Хірокі Ясумото

Ісіда Урю[ред. | ред. код]

Ісіда Урюу
Докладніше: Ісіда Урю

Ісіда Урю (яп. 石田 雨竜) — однокласник Ітіґо, один з останніх представників раси Куінсі.

Ісіда — чорноволосий парубок середнього зросту (170 см)[11]. В основному носить шкільну форму, а також окуляри.

Вираз обличчя у нього зазвичай, як і в Ітіґо, трохи сердитий, строгий та нахмурений. Ніколи не посміхається[14]. За характером досить гордий, обачливий, запасливий (постійно з собою щось носить, наприклад, аптечку або набір для шиття). Прагне виглядати холоднокровним та урівноваженим, але інколи переграє і виглядає трохи безглуздо. Буває інколи незграбний. Працелюбний та старанний, якщо береться до роботи, виконує її швидко та акуратно. Не любить відкладати справи на потім. Прагне завжди відповідати за свої слова.

З часом помітно міняється: спочатку надмірно замкнутий, але поступово розкривається та більш охоче спілкується з довколишніми людьми.

На відміну від сініґамі, які в битві в першу чергу покладаються на меч (дзампакуто), Куінсі використовують лук та стріли. Вони створені з часток духовної енергії, яку витягують з навколишнього світу, — в протилежність сініґамі, які використовують власну внутрішню духовну енергію.

Сейю: Норіакі Сугіяма

Наш світ[ред. | ред. код]

Сім'я Куросакі[ред. | ред. код]

Сім'я Куросакі складається з Ічіґо Куросакі, його молодших сестер Карін та Юдзу, а також батька — Іссіна. Мати Ічіґо - Масакі Куросакі, померла коли діти були зовсім маленькими. Смерть Масакі сильно вплинула на всіх членів сім'ї. Пізніше Ічіґо з'ясував, що в смерті матері був винен один з порожніх — Гранд Фішер, який збирався вбити Ічіґо, але замість цього убив його матір.

Друзі Ітіґо[ред. | ред. код]

 • Кейго Асано - однокласник та друг Ітіго. Зазвичай з'являється у комічних ситуаціях.
 • Мідзуіро Кодзіма - друг і однокласник Кейго та Ітіго. Ввічливий та спокійний хлопець, постійно запокоює Кейго. Він дуже успішний у житті і навіть зустрічався з декількома жінками одразу.
 • Тацукі Арісава - одноклассниця Ітіго. Ще з дитинства знала і дружила з Ітіго, а також вони разом займалися карате. Тацукі не любила, і це навіть дратувало її, коли Ітіго плакав від того, що вона його побила, проте коли Ітіго бачить матір, то відразу посміхається. Після смерті матері, Ітіго зовсім змінився, і Тацукі стала його поважати і здружилась із ним.

Магазин Урахари[ред. | ред. код]

Інші персонажі[ред. | ред. код]

Баунто[ред. | ред. код]

Вайзарди[ред. | ред. код]

За годинниковою стрілкою, починаючи від центру: Сіндзі Хірако, Родзюро Оторібасі, Масіро Куна (із зеленим волоссям), Лав Айкава, Хіері Саруґакі, Ліза Ядомару, Хатіген Уседа, Кенсей Муґурума. У центрі — Ітіґо Куросакі.
 • Сіндзі Хірако - колишній капітан 5-го загону Готеї 13.Маска схожа на маску фараона.
 • Родзюро Оторібасі - колишній капітан 3-го загону Готеї 13. Маска схожа на венеціанську маску у вигляді голови птиці.
 • Масіро Куна - колишній лейтенант 9-го загону Готеї 13 під командуванням Кенсея Мугуруми. Маска схожа на голову метелика чи мурахи.
 • Лав Айкава - колишній капітан 7-го загону Готеї 13. Маска схожа на маску диявола.
 • Хіері Саруґакі - колишній лейтенант 12-го загону Готеї 13 під командуванням Урахари Кісуке. Маска схожа на маску Гілліана
 • Ліза Ядомару - колишній лейтенант 8-го загону Готеї 13 під командуванням Кіораку Сюнсуя. Маска являє собою виріз у вигляді хреста на самій масці.
 • Хатіген Уседа - колишній лейтенант Кідо-загону під командуванням Тесая Цукабісі. Може використовувати кідо 99 рівня. Маска схожа на маску корінних жителів Америки.
 • Кенсей Муґурума - колишній капітан 9-загону Готеї 13. Має татуювання на животі у вигляді числа 69. Маска схожа на хокейну, але квадратну.

Куінсі[ред. | ред. код]

Рюукен Ісіда[ред. | ред. код]

Рюукен зі своїм хрестом куінсі

Рюукен Ісіда (яп. 石田 竜弦) - батько Ісіди Урюу, директор крупної лікарні в місті Каракура, останній з куінсі (титул, на який претендує і Урюу). Рюукен здається холодною, безжалісною людиною, байдужою до всього, окрім своєї роботи, однаково чужої як для сина, так і для власного батька Сокена.

Він стверджує, що не бажає бути куінсі, що надприродні сили не допоможуть влаштуватися в реальному житті, що в першу чергу треба думати про заробіток — про живих людей, а не про мертвих. Рюукен переконував маленького Урюу покинути вивчення духовної енергії, аби рід куінсі урвався із смертю Ісіди Сокена. Рюукен — практично єдиний персонаж Bleach, який бачить духів, але мало цим переймається, бо вважає, що порожні — це проблема сініґамі.

Рюукен одягається в білі кольори та носить краватку з блакитними хрестами, що нагадують Хрест куінсі. Він, як з'ясовується пізніше, володіє величезною силою і по силі у багато разів перевершує Урюу, якого Маюрі Куроцуті визнав генієм. Рюукен володіє всіми відомими техніками куінсі, може за бажанням змінювати розмір свого лука куінсі.

Порожні[ред. | ред. код]

Порожні — злі духи, головні негативні персонажі.

Сініґамі[ред. | ред. код]

Сініґамі або Шинігамі (яп. 死神 сінігамі, «бог смерті») позиціонуються як добрі духи, невидимі для звичайних людей і живуть в особливому місці, званому Суспільство Душ.

Абарай Рендзі[ред. | ред. код]

Абарай Рендзі

Абарай Рендзі (яп. 阿散井 恋次) — сінігамі, що носить титул лейтенанта, тобто другий в ієрархії загонів. Старий знайомий і друг Рукії, проте, вперше з'являється як її ворог. З величезною пошаною відноситься до свого капітана Кутікі Бякує і прагне його перевершити.

Сейю: Іто Кентаро

Капітани 13-загонів Суспільства душ: (від центра за годинниковою стрілкою) Сіґекуні Ямамото-Ґенрюсай, Рецу Унохана, Тосен Канаме, Садзін Комамура, Айдзен Сосуке, Ґін Ітімару, Кемпаті Дзаракі, Тосіро Хіцуґая, Сюнсуй Кераку, Маюрі Куроцуті, Дзюсіро Укітаке (стоїть спиною), Бякуя Кутікі, Сой Фон
Лейтенанти 13-загонів Суспільства душ: Нанао Ісе, Тедзіро Сасакібе (стоїть спиною), Ісане Котецу, Кайен Сіба, Ятіру Кусадзіси (з рожевим волоссям), Нему Куроцуті, Маретіє Омаеда, Тецудзаемон Іба, Момо Хінаморі, Рангіку Мацумото, Ідзуру Кіра

аі

Жителі Суспільства душ[ред. | ред. код]

Безліч духів що заслабкі або небажають ставати Сініґамі.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Angela Hanson (30 січня 2008 року). Bleach: Dictionary of Death (англійською). Wizard Entertainment. 
 2. zac Bertschy (30 вересня 2005 року). Bleach GN 8 - Review (англійською). Anime News Network. 
 3. Манґа Bleach; розділ 307, стор. 2 і 3.
 4. Seiyu Awards:. 第一回声優アワード 受賞者発表 (японською). Процитовано 2008-03-20. 
 5. Bleach - Аксесуари - Металевий ланцюжок для ключів із зображенням Ітіґо. Viz Media. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 6. Bleach: Chibi Ichigo Кеу Chain. Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 7. Amazon.com: Плюшева фігурка сидячого Ітіго. Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 8. Amazon.com: Статуетки Bleach: Ітіґо Куросакі & Рукіа Кутікі. Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 9. Манґа Bleach Том 1. Епізод 1, Character profile. Viz Media. ISBN 1-59116-441-9.
 10. Тайто Кубо. Bleach Official Character Book SOULs. Shueisha 2006. ISBN 4-08-874079-3
 11. а б Absolute Anime:. Character Profile: Orihime Inoue (англійською). Архів оригіналу за 2013-06-21.  Помилка цитування: Некоректний теґ <ref>; назва «absoluteanime» визначена кілька разів з різним вмістом
 12. 42 серія аніме «Бліч»; 14 том манґи, глава 119.
 13. Тайто Кубо. Епізод 17 Bleach. Shueisha 2002 ст. 18 том 3 ISBN 4-08-873275-8
 14. Anime News Network. The Click. November 18th - November 24th (англійською).